Per sprindį nuo medalio: Valčiukaitė ir Karalienė – ketvirtos

Tokijo olimpinėse žaidynėse užgeso dar viena Lietuvos medalių viltis. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalius iškovojusios Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė Tokijo žaidynių finale buvo labai arti pirmojo Lietuvos medalio, tačiau liko per 1.71 sek. nuo trečiosios vietos.

Lietuvės pirmuosius 500 metrų buvo trečiojoje pozicijoje, tačiau po to krito į ketvirtąją poziciją. Nors nenumaldomai artėjant finišo tiesiajai tarp sportininkių užvirė atkakli kova, tačiau lietuvės distanciją įveikė per 6:47.44 min. ir liko ketvirtos.

Olimpinėmis čempionėmis tapo įspūdingu tempu irklavusios Rumunijos sportininkės Simona Radis ir Ancuta Bodnar, kurios jau pirmojoje distancijos dalyje demonstravo įspūdingą tempą ir akivaizdžiai lenkė varžoves. Rumunės distanciją įveikė per 6:41.03 min.

Sidabrą iškovojo Naujosios Zelandijos atstovės Brooke Donoghue ir Hannah Osborne (6:44.88 min), tuo tarpu bronza atiteko Nyderlandų sportininkėms Roosai de Jong ir Lisai Scheenaard, kurios atstumą įveikė per 6:45.73 min.

Iškovota ketvirtoji vieta šiose olimpinėse žaidynėse yra kol kas aukščiausia iš visų Lietuvos sportininkų.