Lietuvos futbolo arbitrai ir toliau skinasi kelią į aukščiausias Europos futbolo viršūnes. Donato Rumšo vedama teisėjų komanda neseniai pasiekė precedento neturintį laimėjimą – pirmą kartą mūsų šalies istorijoje dirbo UEFA klubinio turnyro ketvirtfinalio susitikime. Dabar laukia dar reikšmingesnis iššūkis.
Šį ketvirtadienį, balandžio 30-ąją, lietuviai arbitruos UEFA Europos Konferencijų lygos pusfinalio pirmąsias rungtynes. Ispanijoje „Rayo Vallecano” stadione vietos klubas susitiks su Prancūzijos atstovais „Strasbourg”. Susitikimas startuos 22 val. Lietuvos laiku, o stebėti jį bus galima GO3 platformoje.
Aikštėje šeimininkaus D. Rumšas, kuriam asistentų pareigas atliks Aleksandras Radiušas ir Dovydas Sužiedėlis.
Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos vadovas Sergejus Slyva paskyrimą įvertino itin šiltai. Anot jo, šis sprendimas yra puikus viso sezono darbo rezultatas. Prezidentas pabrėžė, kad D. Rumšas tarptautinėje arenoje dirba jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau būtent šie metai tapo produktyviausiais tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Pernai jis buvo pripažintas geriausiu šalies arbitru, todėl galima teigti, jog šiuo metu išgyvena aukso amžių savo karjeroje. S. Slyva akcentavo, kad tai milžiniškas laimėjimas visai teisėjų ir futbolo bendruomenei.
Kitame pusfinalio susitikime kovos Ukrainos Donecko „Šachtar” ir Anglijos „Crystal Palace” ekipos.