Vilkyčių automobilių sporto kompleksas šeštadienį oficialiai atvėrė duris trečiajam Europos automobilių kroso čempionato etapui. Rytinius treniruočių užsiėmimus pakeitė pirmasis kvalifikacinis važiavimas, kuriame dalyviai pradėjo formuoti savo pozicijas prieš lemiamas sekmadienio kovas.
Jubiliejinis, jau dešimtasis Europos čempionato etapas Lietuvoje pritraukė solidų būrį dalyvių – daugiau nei 80 sportininkų iš 15 šalių. Pirmoji kvalifikacija atskleidė, kad daugelyje kategorijų laukia nepaprastai įtempta kova – skirtumai tarp priekyje esančių pilotų neretai buvo mažesni nei sekundė. Nors dauguma startų praėjo be incidentų, viename važiavime susidūrė keturi bagiai. Teisėjai nedelsiant sustabdė varžybas raudonomis vėliavomis, o du vairuotojus apžiūrėjo medikai. Laimei, rimtų traumų išvengta ir abu pilotai galės dalyvauti sekmadienio programoje.

Didžiausias Lietuvos aistruolių dėmesys krypo į „Buggy 1600” klasę su trimis mūsų šalies atstovais – Tomu Zavarskiu, Andriumi Lugausku ir Sauliumi Žunda. Geriausiai iš lietuvių pasirodė Tomas Zavarskis, užėmęs dešimtąją poziciją. Vos vienu laipteliu žemiau finišavo Andrius Lugauskas, o Saulius Žunda kvalifikaciją baigė penkioliktoje vietoje. Klasėje dominavo prancūzas Malone Feuillade, už nugaros palikęs vokietį Rene Mandelį ir olandą Nathaną Ottinką.
Galingiausių bagių „Super Buggy” kategorijoje greičiausiu pasirodė vienas pagrindinių sezono pretendentų į titulą – čekas Petras Nikodemas. Antrąjį rezultatą pasiekė prancūzas Robertas Theuilis, trečiąjį – olandas Mike'as Bartelenas. Tačiau vienam ryškiausių klasės dalyvių latviui Ervinsui Grenciui startas susiklostė nesėkmingai – jis buvo diskvalifikuotas juoda vėliava.
Gausiausioje „Cross Car” klasėje su 23 dalyviais pergalę šventė Liuksemburgo atstovas Bobas Schanenas. Antrąją vietą iškovojo prancūzas Davidas Meat, trečiąją – ispanas Diego Garcia Candalas.
Jaunimo kategorijose pirmuosius kvalifikacinius važiavimus laimėjo čekas Ladislavas Hanakas („Junior Buggy”) ir graikas Vasileios Iliopoulos („Junior Cross Car”).
Nacionalinėje „Super 2000” klasėje triumfavo Antanas Mažonas, aplenkęs Zenoną Bartkevičių ir Valdą Mikužį.
Vis dėlto pirmoji kvalifikacija – tai tik įžanga į pagrindinę kovą. Sekmadienį vyks likę kvalifikaciniai važiavimai, po kurių paaiškės pusfinalių dalyviai, besitęsiantys kovą dėl finalų.
Žiūrovus sekmadienį džiugins ne vien trasos batalijos. Programoje numatyta iškilminga atidarymo ceremonija su Kauno aeroklubo akrobatinio skraidymo grupės ANBO pasirodymu. Organizatoriai tikisi, kad aviacijos šou taps vienu ryškiausių jubiliejinio Europos autokroso etapo momentų.
Bilietus galima įsigyti iš anksto internetu arba renginio vietoje, tačiau organizatoriai ragina pasirūpinti jais anksčiau.