Keturių metų bausmė M. Vondroušovai sukėlė teniso pasaulio pasipiktinimą: „Tai neįtikėtinai griežta”

Buvusi Vimbldono nugalėtoja Marketa Vondroušova nušalinta nuo teniso ketveriems metams. Tokį sprendimą priėmė Tarptautinė teniso sąžiningumo agentūra (ITIA) po to, kai čekė 2025-ųjų gruodį neleido dopingo kontrolės atstovui patekti į savo namus.

Pasaulio teniso visuomenę sukrėtusi žinia sulaukė didžiulio atgarsio. 2023 metų Vimbldono triumfatorė aiškino, jog pareigūnas atvyko vėlyvą vakarą ir, jos teigimu, nesilaikė nustatytų procedūrų. Sportininkė teigė jautusi grėsmę savo saugumui. Nepaisant šių argumentų, tribunolas konstatavo, kad M. Vondroušova nepateikė pakankamo pagrindimo savo atsisakymui.

Draudimas rungtyniauti galios iki 2030 metų birželio 21 dienos, tačiau tenisininkė gali kreiptis į Sporto arbitražo teismą (CAS) ir ginčyti šį verdiktą.

Teniso bendruomenė vieningai stojo ginti čekės. Vokietijos atstovė Eva Lys neslėpė šoko: „Tai visiška beprotybė!”

Tautietė Karolina Muchova išsakė savo poziciją: „Gerbiu kovą už švarų sportą, tačiau tikiu sąžiningumo, nuoseklumo ir sveiko proto svarba. Ketverių metų diskvalifikacija už tokį pažeidimą atrodo neproporcingai griežta ir sunkiai suvokiama. Palaikau tave, Maky.”

Sorana Cirstea pareiškė: „Negaliu tuo patikėti. Esame kartu su tavimi.” Rebecca Šramkova palinkėjo: „Sugrįžk dar stipresnė.”

Solidarumą su M. Vondroušova demonstravo ir kitos garsios žaidėjos – Marta Kostiuk, Katie Boulter, Sloane Stephens, Paula Badosa, Linda Noskova, Clara Tauson, Anett Kontaveit, Ons Jabeur, Priscilla Hon, Daria Saville, Lucia Bronzetti, Sara Errani bei Fanny Stollar socialiniuose tinkluose dalijosi sudaužytos širdies simboliais.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Susiję straipsniai