Vienas žymiausių Ispanijos tenisininkų Roberto Bautista Agutas 38-erių metų amžiaus oficialiai paskelbė apie karjeros pabaigą. Savo geriausiais metais pasiekęs devintąją vietą pasauliniame reitinge, ispanas nusprendė, kad laikas atsisveikinti su profesionaliu sportu.
„Tai natūrali gyvenimo tėkmė. Jaučiu, kad šis momentas atėjo", – teigė veteranas, patvirtindamas galutinį sprendimą palikti profesionalų tenisą.
Per ilgametę karjerą ispanas sukaupė įspūdingą statistiką – daugiau nei 700 mačų ATP turnyruose, 436 pergalės, 12 iškovotų titulų ir dar 11 pralaimėtų finalų.
Paskutinįjį savo karjeros susitikimą R. Bautista Agutas atliko birželio 29-ąją legendiniame Vimbldono turnyre. Pirmajame rate jis pripažino jauno brazilo Joao Fonseca pranašumą. Simboliška, kad būtent Londono žolės kortai tapo viena svarbiausių jo karjeros vietų – 2019-aisiais čia pasiekė pusfinalį.
„Tokie momentai tenise yra nepakartojami", – sentimentaliai prisiminė ispanas.
Tuomet kelią į didįjį finalą jam užkirto Novakas Djokovičius, keturių setų mūšyje pasirodęs stipresnis. Nepaisant to, per visą karjerą R. Bautista Agutas net tris kartus nugalėjo serbų žvaigždę. Tačiau prieš kitus legendinio trio narius – Rogerį Federerį ir Rafaelį Nadalį – pergalių pasiekti taip ir nepavyko.
„Manau, būtent jie iškėlė tenisą į tokias aukštumas, kokių niekas anksčiau nebuvo matęs. Pirmieji mačai su Rafa, Novaku ir Rogeriu mane tiesiog pritrenkė – jų greitis, agresija, fizinė forma ir žaidimo lygis buvo neįtikėtini", – dalijosi įspūdžiais ispanas.
Paprašytas įvardyti sudėtingiausią priešininką, tenisininkas nedvejodamas paminėjo R. Nadalį ant mėgstamiausios jo dangos.
„Turbūt Rafa Paryžiuje. Jo sukti kamuoliai, intensyvumas… Jeigu nepavykdavo tiksliai atsakyti, situacija tapdavo beviltiška. Kiekvienas jų turėjo unikalių privalumų: Novakas fenomenaliai kontroliavo aikštę ir neįtikėtinai priėminėjo servas, o Rogeris žavėjo greitumu ir žaidimo arsenalu", – analizavo ispanas.
R. Bautista Agutas pabrėžė, kad labiausiai didžiuojasi ne vien trofėjais, bet ir nuoseklumu per visus karjeros metus. Į pasaulio šimtuko elitą jis įsiveržė 2012-aisiais ir ilgą laiką nepaleido pozicijų tarp stipriausių planetos žaidėjų.
„Didžiausia mano vertybė – stabilumas. Dešimtmetį išsilaikyti tarp 20–25 geriausių pasaulio tenisininkų yra milžiniškas iššūkis. Nuolat kyla traumos, sunkūs periodai, asmeninės problemos. Sugebėjimas tiek laiko išlikti elite – tai mano didžiausias laimėjimas. Žvelgdamas atgal suvokiu, kokia sunki buvo ši kelionė", – atviravo ispanas, per karjerą kortuose užsidirbęs virš 20 milijonų JAV dolerių.
Nuo šiol R. Bautista Agutas pradeda naują gyvenimo skyrių toli nuo teniso aikštelių, tačiau jo pavardė amžiams liks įrašyta tarp ryškiausių Ispanijos teniso žvaigždžių.",
"excerpt": "38-erių metų Roberto Bautista Agutas oficialiai baigė profesionalo karjerą. Buvusi devintoji pasaulio raketė per beveik du dešimtmečius iškovojo 12 ATP titulų ir uždirbo daugiau nei 20 mln. dolerių.