ČL: „Atletico“ parbloškė „Juventus“, „Man City“ pasiekė dramatišką pergalę Vokietijoje

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje finišavo pirmųjų rungtynių aštuntfinalio kovos. Intriguojančiose mačuose užfiksuota daug kovos ir gana netikėtų rezultatų.

"Wanda Metropolitano" stadione Diego Simeonės kariauna parbloškė Turino "Juventus" komandą. Antrajame kėlinyje pagal sukurtas progas dominavusi "Atletico" ekipa pasiekė pergalę rezultatu 2:0 ir pateikė rimtą paraišką prieš atsakomąsias rungtynes Turine.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gana atsargiu abiejų komandų žaidimu. Kiek daugiau su kamuoliu buvo "Juventus", tačiau tai naudos jiems neatnešė – po gana nykių pirmųjų 45 minučių veiksmas persikėlė į antrąjį kėlinį, kuris nė kiek nepriminė pirmosios mačo pusės.

Po pertraukos į aikštę "Atletico" grįžo visai kitoks – D. Simeone auklėtiniai pradėjo gerokai agresyviau žaisti varžovų aikštės pusėje ir jau pirmojo kėlinio pradžioje turėjo dvi geras galimybes įsiveržti į priekį. Iš pradžių likęs vienas prieš vartininką į vartus nepateikė Diego Costa, o dar po kelių minučių Antoine'as Griezmannas sudrebino vartų konstrukciją.

58-ąją minutę į aikštę žengė Alvaro Morata, kuris pirmasis ir pralaužė "Juventus" vartus. 70-ąją minutę puolėjas pasiekė puikų įvartį galva, tačiau "Atletico" ekipos nelaimei po VAR peržiūros buvo skirta pražanga prieš Giorgio Chiellini.

Net ir toks teisėjo akibrokštas "Atletico" komandos neišvedė iš pusiausvyros – 78-ąją minutę po standartinės situacijos "Wanda Metropolitano" stadioną į euforiją pasiuntė Jose Gimenezas.

Lyg to būtų negana, po penkių minučių šeimininkų pranašumą dar vienos standartinės situaciju metu padidino kitas gynėjas – Diego Godinas. Urugvajietis iš aštraus kampo ir su nedidele Cristiano Ronaldo pagalba nubaudė "Juventus" vartininką.

Per likusį laiką svarbesnių įvykių nebuvo užfiksuota, o "Atletico" po galutinio teisėjo švilpuko džiaugėsi pelnyta pergale.

Kitose rungtynėse dramos buvo dar daugiau – Gelzenkircheno "Schalke" namuose po dviejų 11 metrų baudinių pirmavo rezultatu 2:1, tačiau net ir žaisdama dešimtyje "Manchester City" komanda sugebėjo išsigelbėti ir iš Vokietijos išsivežti pergalę rezultatu 3:2.

Akistata prasidėjo be didesnių siurprizų – 18-ąją minutę svečius į priekį po grubios varžovų klaidos išvedė Sergio Aguero. Visgi tada Gelzenkirchene pasipylė siurprizai – per pirmąjį kėlinį "Schalke" sulaukė net dviejų 11 metrų baudinių, kuriuos sėkmingai realizavęs Nabilas Bentalebas išvedė šeimininkus į priekį.

Antrajame kėlinyje "Schalke" padėtis tapo dar geresnė, kai 68-ąją minutę antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Nicolas Otamendi.

Visgi net ir žaisdama dešimtyje "miestiečių" komanda neprarado tikėjimo bei pasiekė fantastišką pergalę. 85-ąją minutę nuostabiu baudos smūgiu į savo buvusios komandos vartus įvartį pasiekė Leroy'us Sane, o 90-ąją minutę po įspūdingo Edersono perdavimo pergalę išplėšė Raheemas Sterlingas.

Komandos savo atsakomąsias rungtynes žais kovo 12 dieną.

Rezultatai:

"Atletico" 2 – 0 "Juventus"
78′ [1 – 0] J. Gimenez
83′ [2 – 0] D. Godin

"Schalke" 2 – 3 "Man City"
18′ [ 0 – 1] S. Aguero
38′ [1 – 1] N. Bentaleb (11 m. baudinys)
45′ [2 – 1] N. Bentaleb (11 m. baudinys)
85′ [2 – 2] L. Sane
90′ [2 – 3] R. Sterling
68′ N. Otamendi ("Man City") pašalintas iš aikštės