Gedulas Anglijoje: mirė įvarčių mušimo mašina J. Greavesas

Jimmy Greavesas savo karjeros pike

Sekmadienį, rugsėjo 19 dieną, savo namuose Anglijoje mirė vienu geriausiu visų laikų šalies futbolininku tituluojamas Jimmy Greavesas. Jam buvo 81 metai.

Šis futbolininkas paliko itin gilų ir ryškų pėdsaką populiariausio žaidimo savo gimtinėje istorijoje. 1966 metais jis su Anglijos rinktine tapo pasaulio čempionu tėvynėje vykusiose planetos pirmenybėse, taipogi yra ketvirtas pagal rezultatyvumą visų laikų „Trijų liūtų“ rinktinės futbolininkas. Jo sąskaitoje vilkint nacionalinės ekipos marškinėlius – 44 įvarčiai.

Vis dėlto, kur kas gilesnį pėdsaką futbole J. Greavesas paliko Anglijos „Premier“ lygoje, kur atstovavo Londono „Tottenham“ ir Londono „Chelsea“ klubams. Per savo karjerą pajėgiausiame futbolo divizione britų salyne šis puolėjas varžovų vartininkus nuginklavo net 357 kartus ir joks kitas Anglijoje žaidęs futbolininkas panašiumi skaičiumi iki šiol pasigirti negali.

Taipogi, 1960-1961 metais su „Chelsea“ apranga J. Greavesas pelnė net 41 įvartį, o 1962-1963 metų sezone jau atstovaudamas „Tottenham“ sėkmingai varžovų vartus atakavo 37 kartus. Abu šie rezultatai kolkas lieka vieno futbolininko per sezoną pelnytų įvarčių „Premier“ lygoje rekordais.

Greičiausiai tai yra geriausias puolėjas, kokį tik Anglija yra turėjusi. Tikrai įspūdingas futbolininkas, kuris puikiai žaidė tiek baudos aikštelėje, tiek už jus ribų. Charizmatiškas, išmintingas, šmaikštus ir šiltas žmogus. Tikras futbolo milžinas“, – apie velionį sakė kita Anglijos ir „Tottenham“ legenda Gary Linekeris.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts