Po labai sunkios pergalės prieš danus -Anglai pirmą kartą istorijoje pateko į Europos čempionato finalą

Anglai įveikė danus ir iškopė į Europos čempionato finalą

Link kulminacijos artėjančiame Europos futbolo čempionate trečiadienį paaiškėjo antroji finalo Dalyvė. Anglai savų žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo rezultatu 2:1 (1:1) palaužė atkaklų Danijos futbolininkų pasipriešinimą ir sekmadienį susikaus su Italijos rinktine.

Lemiamą mūšį efektingiau pradėjo namų arenoje žaidusi Anglijos rinktinė. Jau 6-ąją varžybų minutę Harry Kane‘o perdavimas į baudos aikštelę galėjo virsti įvarčiu, tačiau Raheemui Sterlingui nepavyko tiksliai užbaigti atakos ir kamuolys skriejo pro šalį. Sekančią progą anglų žvaigždynas turėjo 25-ąją minutę – Joakimas Maehle atliko pavojingą smūgį į tolimąjį vartų kampą, bet kamuolys ir vėl skriejo pro šalį.

Vos po kelių minučių išmušė baisiausia Anglijos rinktinės čempionato akimirka: Mikkelis Damsgaardas 30-ąją minutę fantastišku baudos smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Danijos rinktinę į priekį – 1:0. Tiesa, anglų košmaras ilgai nesitęsė – Simonas Kjaeras 39-ąją minutę nukreipė kamuolį į savus vartus ir šių rungtynių rezultatas tapo lygus 1:1.

Antrajame varžybų kėlinyje abi komandos bandė sukurti ir realizuoti pavojingas progas, tačiau visi bandymai buvo nesėkmingi ir nuaidėjus teisėjo švilpukui veiksmas persikėlė į pratęsimą.

Lemiamu varžybų momentu tapo 104 žaidimo minutė. Danny Makkelie užfiksavo Joakimo Maehle pražangą prieš Raheemą Sterlingą bei skyrė vienuolikos metrų baudinį, o karjeros smūgio realizuoti stojo Harry Kane‘as. Anglų žvaigždės bandymą atspėjo ir atremė Kasperas Schmeichelis, tačiau pats puolėjas dar kartą smūgiavo į nuo vartininko atšokusį kamuolį ir po šio smūgio rezultatas tapo – 2:1 Anglijos naudai.