„Sūduva“ Čempionų lygoje debiutavo fantastiška pergale prieš APOEL

Šiandien Čempionų lygos atrankoje puikiai debiutavo Lietuvos čempionė Marijampolės „Sūduvos“ komanda.

Marijampoliečiai per pirmąsias 19 minučių pelnė tris įvarčius, kai „hat-tricką“ pelnė Rigino Cicilia, o jų pasaką APOEL nutraukė tik paskutinę pridėto laiko minutę, kai įvarčiu varžovai sušvelnino rezultatą ir „Sūduva“ laimėjo 3:1.

Prieš susitikimą „Sūduva“ pranešė apie rimtus nuostolius – gynyboje klubui nepadės traumą patyręs Samiras Kerla. Dėl kojos skausmų nebus ir kito centro gynėjo Vitalijaus Gajdučiko.

Rungtynių pradžioje vyravo lygus žaidimas, o „Sūduva“ jau devintąją minutę kontratakos metu nustebino savo varžovus. Andro Švrljuga puikiu perdavimu baudos aikštelėje surado Rigino Cicilia, kuris vienu prisilietimu pasiuntė kamuolį į priešininkų vartus.

Kol varžovai dar neatsigavo nuo pirmojo smūgio, „Sūduva“ surengė kone identišką ataką į pirmąjį įvartį atnešusį išpuolį. Dar kartą atakos smaigalyje kamuolį gavo R. Cicilia, kuris atitrūkęs nuo gynėjų antrą kartą mače nepaliko varžovų vartininkui vilčių ir padvigubino Lietuvos čempionų persvarą.

18-ąją minutę APOEL pabandė pasižymėti smūgiu iš aštraus kampo, tačiau netrukus dar kartą buvo priversti nuleisti galvas. Dar kartą baudos aikštelėje kamuolį gavo R. Cicilia, kuris ir vėl nieko nelaukdamas atliko nepriekaištingą smūgį bei trečiu įvarčiu ne tik pasiekė „hat-tricką“, tačiau ir pasiuntė varžovus į nokdauną – 3:0.

Po trečiojo įvarčio APOEL atsigauti pavyko pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos ir jie vis dažniau rengė atakas prie marijampoliečių vartų. 39-ąją minutę baudos smūgiu pavojingai į vartus taikė Tomasas De Vincenti, bet savo vietoje buvo Ivanas Kardumas, varžovo bandymą nukreipęs virš vartų.

41-ąją minutę svečiai pabandė smūgiuoti galva, bet jų smūgis pralėkė greta vartų, o rezultato per pirmąjį kėlinį pakeisti jiems taip ir nepavyko – po 45 žaidimo minučių „Sūduva“ pirmavo 3:0.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje Kipro čempionai parodė, kad tikėtis lengvo antrojo kėlinio „Sūduvai“ neverta. Per pertrauką po keitimo aikštėje pasirodęs Mickaelis Pote išbėgo vienas prieš šeimininkų vartininką, bet ir vėl sužibėjo I. Kardumas, atrėmęs priešininkų puolėjo smūgį. Tas pats M. Pote 52-ąją minutę pabandė smūgiuoti galva, bet ir vėl užtikrintai sužaidė „Sūduvos“ vartus saugantis kroatas.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos varžovai vis labiau didino spaudimą, o „Sūduvai“ trūko tikslumo bei nepavyko rengti savų išpuolių. 69-ąją minutę po kampinio varžovai atliko pavojingą smūgį, bet savo komandą išgelbėjo kapitonas Algis Jankauskas, kuris laiku pakišęs galvą neleido smūgiui pasiekti „Sūduvos“ vartų.

71-ąją minutę varžovai surengė pavojingiausią savo antpuolį. Atakos smaigalyje atsidūręs Efstathiosas Aloneftis prasimetė kamuolį pro I. Kardumą, bet jo pavyti ir pasiųsti į tuščius vartus jam nepavyko – kamuolys nuskriejo už aikštės ribų.

Po dešimties minučių „Sūduva“ surengė retą ataką, kurioje dalyvavo didžioji dalis šeimininkų žaidėjų, tačiau tai vos nesibaigė įvarčiu į jų vartus. Varžovai surengė pavojingą kontrataką, kurios metu marijampoliečiai varžovus pražanga sustabdė prie pat savo baudos aikštelės. Lietuvos čempionų laimei – Kipro ekipos žaidėjas smūgiavo netiksliai.

Kai jau atrodė, kad „Sūduvai“ padės išlaikyti savo vartus „sausus“ paskutinę pridėto laiko minutę marijampoliečiai praleido apmaudų įvartį, kuris neleido išlaikyti trijų įvarčių persvaros.

Priminsime, kad APOEL ekipa yra nuolatinė Europos turnyrų grupių etapo dalyvė. Praėjusiais metais jie pateko į Čempionų lygos grupių etapą, kuriame du kartus sugebėjo sužaisti lygiosiomis su „Borussia“ ir iškovojo du taškus. Dar prieš metus jie varžėsi Europos lygos pagrindiniame turnyre, kur grupių etape jie nesustojo ir pateko į atkrintamąsias varžybas bei jose įveikė „Athletic“ iš Ispanijos ir tik aštuntfinalyje nusileido „Anderlecht“ komandai iš Belgijos.

Startinės sudėtys:

„Sūduva“: Kardum; Slavickas, Živanovič, Jankauskas, Leimonas, Švrljuga; Verbickas, Matulevičius, Acevedo; Cicilia, Topčagič.

APOEL: Waterman; Milanov, Merkis, Yohan Tavares, De Jesus Marins; Nuno Morais, Vieira De Souza; Al-Taamari, De Vincenti, Sallai; Dellatorre.