M. Drobiazko ir P. Vanagas tiesia pagalbos ranką olimpinėms Lietuvos viltims

A. Reed ir S. Ambrulevičius ant ledo

Praėjusį penktadienį iš Maskvos į Lietuvą atskrido geriausia visų laikų Lietuvos šokių ant ledo pora laikomi Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

Šie dailiojo čiuožimo pasaulyje itin žinomi sportininkai šiuo metu Lietuvoje reziduoja su konkrečia užduotimi – pakviesti šios poros kanadiečių trenerių atvykti į Lietuvą, siekia padėti Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui, jau užsitikrinusiems vietą 2022 metų Pekino žiemos olipinėse žaidynėse, paruošti laisvąją programą svarbiausiam kitų metų žiemos sporto renginiui.

Patys P. Vanagas ir M. Drobiazko dalyvavo net penkeriose žaidynėse, o geriausiai pasirodė 2005 metais Solt Sityje, kur liko penkti. Ši vieta yra geriausias visų laikų nepriklausomos Lietuvos sportininkų pasiektas rezultatas žiemos olimpinėse žaidynėse.

S. Ambrulevičiui tai būtų pirmos olimpinės žaidynės gyvenime, tuo tarpu A. Reed 2010 metais Vankuveryje su Otaru Japaridze atstovavo Gruzijai ir užėmė 22 vietą. Tuo metu amerikietei buvo suteiktas Gruzijos pasas.

Tiesa, mūsų čiuožėjai, į kuriuos dedama nemažai vilčių, dar turi įveikti vieną keblią kliūtį. Mat 26 metų A. Reed šiuo metu turi JAV ir Japonijos pilietybes, o norint atstovauti tam tikrai šaliai olimpinėse žaidynėse, skirtingai negu pasaulio ar Europos čempionatuose, reikalingas tos šalies pasas.

Visgi tikimasi, kad japoniškų šaknų turinčiai A. Reed lietuvišką pasą specialiu dekretu galėtų suteikti Prezidentas Gitanas Nausėda.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts