D. Sabeckis atliko 16 rezultatyvių perdavimų, o „Šiauliai“ įsitvirtino penktoje LKL pozicijoje (VIDEO)

LKL.lt

„Betsafe–LKL“ čempionato savaitės rungtynėse Donatas Sabeckis sukūrė tikrą šou ir atliko net 16 rezultatyvių perdavimų. Gynėjo vedama „Šiaulių“ ekipa (10/15) iškovojo svarbią pergalę prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (9/16) ir įsitvirtino penktoje turnyrinės lentelės vietoje.

Namuose rungtyniavę „Šiauliai“ pasinaudojo puikiu Nicko Zeislofto žaidimu ketvirtame kėlinyje, susikrovė įtikinamą persvarą ir 100:79 (23:21; 22:20; 22:22; 33:16) įveikė svečius iš Pasvalio.Tai buvo jau trečia aikštės šeimininkų pergalė iš eilės.

Nepaisant itin ankstyvo pasvaliečių spurto rungtynių pradžioje, komandos didžiąją rungtynių dalį kovėsi taškas į tašką.

Trečiąjį kėlinį N. Zeisloftas užbaigė tritaškiu su sirena ir tik tada atsidarė savo taškų sąskaitą. „Pieno žvaigždžių“ nelaimei amerikietis tuo momentu pajautė kraujo skonį ir ketvirtame kėlinyje pradėjo pasvaliečius žudyti.

Per pirmas penkias ketvirčio minutes N. Zeisloftas pelnė 7 taškus, o „Šiauliai“ tuo pasinaudoję jau pirmavo 78:72. Po kelių akimirkų Evaldas Šaulys smeigė tritaškį, padidino „Šiaulių“ persvarą iki 13 (88:75) ir atsakė į visus likusius klausimus. Per likusį laiką aikštės šeimininkai tik didino persvarą ir iškovojo dar vieną pergalę.

„Pradėjome labai gerai, po to sustojome, o trečiajame kėlinyje ir vėl radome, kaip turėtume šiandieną žaisti. Ketvirtas kėlinys buvo visiškai nenusisekęs. Klaida po klaidos gynyboje, leidome išsimėtyti metimus tiems žaidėjams, kuriuos laikėme tris kėlinius. Per dvi minutes viską paleidome, pabaigoje desperatiškai bandėme taisyti vienas prieš vieną ir nepavyko“, – pralaimėjimo priežastis vardino „Pieno žvaigždžių treneris Gediminas Petrauskas.

Iš viso N. Zeisloftas per ketvirtą kėlinį pelnė 9 taškus, o rungtynes užbaigė savos sąskaitoje turėdamas 12. Vis dėlto kur kas labiau išsiskirti pavyko D. Sabeckiui, kuris per rungtynes atliko net 16 rezultatyvių perdavimų. Jis taip pat pelnė 14 taškų. Už gynėjus rezultatyviau žaidė po 18 taškų pelnę Arminas Urbutis ir Laurynas Birutis, kuris taip pat atkovojo 10 atšokusių kamuolių. 14 taškų taip pat pelnė Akeemas Wrightas.

„Šiaulių“ gynėjui pritrūko tik vieno rezultatyvaus perdavimo iki šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordo. Jis priklauso buvusiam Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkui Alejandro Hernandezui, kuris buvo atlikęs 17 rezultatyvių perdavimų.

„Laukėme sunkių rungtynių, o jos tokios ir buvo. Galbūt paskutines dvi minutes galėjome lengviau kvėpuoti. Nesu bailys, bet esu atsargus ir tikrai laukiau sunkių rungtynių. Krepšinyje svarbiausia yra pataikyti, o kai pradėjo pataikyti mūsų metikai, tada ir Laurynui atsirišo rankos ir kiti galėjo sužaisti“, – po susitikimo kalbėjo „Šiaulių“ strategas Antanas Sireika.

„Pieno žvaigždžių“ ekipoje Nikita Balašovas pelnė 20 taškų, Osvaldas Olisevičius pridėjo 18, o Tomas Galeckas 13.

„Šiaulių“ ekipa rungtynes pradėjo itin blankiai ir po dviejų sužaistų minučių atsiliko 0:9. Vis dėlto dar pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą, o antrame ketvirtyje buvo įgavę ir 9 taškų pranašumą – 32:23. Nors pasvaliečiai atsilikimą sumažino, D. Sabeckio gražus dėjimas paskutinėmis kėlinio sekundėmis leido šiauliečiams po dviejų kėlinių pirmauti 45:41.

„Pieno žvaigždžių“ ekipa šiose rungtynėse buvo priversta žaisti be Stepono Babrausko ir Liso Soshi. Būtent pastarojo nebuvimas labai pasijautė pasvaliečiams, kurie kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 23:41.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis (10 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 18, Akeemas Wrightas ir Donatas Sabeckis (16 rez. perd., 29 n.b.) po 14, Nickas Zeisloftas 12, o Evaldas Šaulys 11.

„Pieno žvaigždės“: Nikita Balašovas 20, Osvaldas Olisevičius 18, Jahennsas-Ley Manigatas (7 rez. perd.) ir Viačeslavas Bobrovas po 11.