D. Suttono tritaškių banga nuplovė „Juventus“ pasipriešinimą

lkl.lt

Tritaškiais prapliupęs Dominique'as Suttonas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o jo vedamas Vilniaus „Rytas“ (13-4) „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 79:68 (24:17, 17:21, 21:16, 17:14) įveikė Utenos „Juventus“ (7-10) krepšininkus.

Nugalėtojus į priekį vedęs D. Suttonas per 25 minutes pelnė 22 taškus (5/6 tritaškiai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Spindėjęs amerikietis fiksavo asmeninius sezono tritaškių ir naudingumo rekordus.

14 taškų prie pergalės pridėjo Mindaugas Girdžiūnas, kuris taip pat buvo taiklus atakuojant iš trijų taškų zonos – pataikė 4 metimus iš 6. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 22 taškus įmetęs Tomas Dimša.

Sostinės ekipa šiame susitikime pataikė 13 tolimų metimų iš 30 bei taip pagerino savo sezono rekordą.

Susitikimą geriau pradėjęs „Rytas“ antrojo kėlinio pradžioje atitrūko 31:19, tačiau uteniškiai kibo varžovams į atlapus ir privertė juos viso mačo metu prakaituoti.

Po pertraukos Žydrūno Urbono auklėtiniai sumažino atsilikimą iki minimumo (40:41), bet D. Suttono tritaškiai leido svečiams atstatyti dviženklę persvarą 58:48.

Utenos ekipa nenuleido rankų ir ketvirtajame kėlinyje, kuriame likus žaisti 3 minutes atsilikinėjo 66:73, bet D. Suttonas netrukus smeigė dar vieną tritaškį (76:66) ir mačo baigtis tapo aiški.

Svečiams padėti negalėjo traumuoti Arvydas Šikšnius ir Vaidas Čepukaitis, tačiau po ilgos pertraukos į aikštelę sugrįžo traumą išsigydęs Kenny Gainesas, per 11 minučių prametęs visus 5 savo metimus ir atkovojęs 2 kamuolius.

„Juventus“: Tomas Dimša 22, Aleksandras Zakharovas 13 (8 atk. kam.), Martinas Gebenas 12 (8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 7.

„Rytas“: Dominique'as Suttonas 22, Mindaugas Girdžiūnas 14, Arnas Butkevičius 13 (8 atk. kam.), Artiomas Parachovskis ir Rokas Stipčevičius po 8.