D. Tarolio karjeros rungtynių neužteko – R. Seibučio pergalingas metimas atvedė „Neptūną“ į pergalę

LKL.lt informacija

Klaipėdos „Neptūnas“ išsigelbėjo iš nepavydėtinos situacijos, palaužė išvykoje Panevėžio „Lietkabelį“ ir susigrąžino namų aikštės pranašumą. Donato Tarolio, kuris sužaidė geriausias karjeros rungtynes, vedama „Lietkabelio“ ekipa varžovų ant prarajos slenksčio nustumti nesugebėjo. Serijos rezultatas iki trijų pergalių tapo lygus 1-1.

Pergalingą metimą pataikiusio Renaldo Seibučio dėka „Neptūnas“ po atkaklios kovos 71:69 (15:20; 18:14; 16:13; 22:22) įveikė „Lietkabelį“ ir į Klaipėdą grįš esant lygiam serijos rezultatui. Trečiosios serijos rungtynės vyks penktadienį Klaipėdoje.

Tiesiog neįtikėtinai rungtyniavęs D. Tarolis šiame susitikime per 25 minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 40 naudingumo balų.

„Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė rungtynių herojumi tapęs R. Seibutis, kurio sąskaitoje – 14 taškų.

Likus dar pustrečios minutės iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus – 61:61, tačiau tritaškį smeigęs Tomas Delininkaitis išvedė savo ekipą į priekį. Kitoje aikštės pusėje nesustabdomai žaidęs D. Tarolis pataikė du baudų metimus, tačiau dviem taškais atsakė ir Brandonas Fieldsas (66:63).

Vis dėlto likus minutei Simas Jasaitis smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino, tačiau jis pats savo aikštės pusėje prasižengė ir nusiuntė Edgarą Želionį prie baudų metimų linijos, kuris pataikė tik vieną (67:66).

Nors Dominikas Mavra „Lietkabelio“ atakos metu nepataikė, panevėžiečius išgelbėjo D. Tarolis. Aukštaūgis atkovojo kamuolį ir išvedė dar kartą „Lietkabelį“ į priekį. Vis dėlto „Neptūnas“ turėjo 23 sekundes atsakui, per kurias T. Delininkaitis išprovokavo pražangą ir pataikė abu baudų metimus (69:68).

Aikštės šeimininkams buvo likusios 9 sekundės, tačiau vos išsimetę kamuolį panevėžiečiai vos neprarado kamuolio, tačiau E. Želionis perėmęs jį užlipo ant galinės linijos. Po to Žanis Peineris išprovokavo pražangą, tačiau rezultatą sugebėjo tik išlyginti (69:69).

Renaldas Seibutis per likusias 6 sekundes prasiveržė į baudos aikštelę ir iš po krepšio pelnė sudėtingus, bet pergalingus taškus.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis 26 (9/11 dvit., 10 atk. kam., 40 n.b.), Simas Jasaitis 14 (4/8 trit., 10 atk. kam.), Žanis Peineris 10 (1/5 trit.), Kšištofas Lavrinovičius 7.

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 14, Edgaras Želionis 12 (9 atk. kam.), Brandonas Fieldsas 11 (7 atk. kam.), Tomas Delininkaitis ir Mindaugas Kačinas po 10.

„Lietkabelis“ nuo savo varžovų buvo pabėgęs antrajame kėlinyje, kai S. Jasaitis pataikė tritaškį, D. Tarolis pelnė 5 taškus iš eilės ir komandas jau skyrė dviženklis skirtumas – 32:21. Vis dėlto antrąjį ketvirtį „Neptūnas“ užbaigė spurtu 12:2 ir sumažino savo atsilikimą iki minimumo (33:34).

Klaipėdiečiams iniciatyvą į savo rankas pavyko perimti po pertraukos. Likus trejoms minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos „Neptūnas“ surengė spurtą 8:2 ir po jo įgavo didžiausią iki tol turėtą persvarą – 45:40. Nors svečiai nepabėgo, tačiau perėmę rungtynių iniciatyvą sugebėjo iškovoti gyvybiškai svarbią pergalę.

Šį kartą itin prastai iš toli atakavo panevėžiečiai, kurie realizavo 6 tritaškius iš 26 (23%). „Neptūno“ ekipa šį kartą pataikė 33% tritaškių (5/15). Klaipėdiečiai taip pat užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 42:34. Vis dėlto „Lietkabelio“ ekipa atliko kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų negu varžovai (19:11).