E. Šaulio karjeros pasirodymas padėjo „Šiauliams“ įveikti „Lietkabelį“ ir išlyginti serijos rezultą

LKL.lt

Gerai rungtynes pradėjusi ir pavyzdingai iš toli atakavusi „Šiaulių“ ekipa palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir išlygino serijos rezultatą 1-1.

Nuostabiai sužaidęs Evaldas Šaulys padėjo „Šiaulių“ ekipai 94:84 (21:17; 24:18; 27:24; 22:25) susitvarkyti su „Lietkabeliu“ ir užtikrinti, kad serija dar kartą sugrįš į Šiaulius. Trečiosios serijos rungtynės tarp „Lietkabelio“ ir „Šiaulių“ vyks šį šeštadienį Panevėžyje.

Antanas Sireika šiose rungtynėse nustebino varžovus, kai į startinį penketą išleido E. Šaulį, o toks sprendimais kaip reikiant pasiteisino. Krepšininkas pelnė 24 taškus ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes „Betsafe–LKL“ pirmenybėse nuo praėjusių metų lapkričio 19 d., kai pelnė 27.

Krepšininkas šiame susitikime surinko 34 naudingumo balus ir sužaidė naudingiausias karjeros rungtynes stipriausiose Lietuvos krepšinio lygoje.

„Šiaulių“ strategas turėtų taip pat būti patenkintas savo auklėtinių gynyba. „Saulės“ miesto atstovai šiame susitikime praleido 84 taškus, kai pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse leido „Lietkabeliui“ įmesti 103.

„Šiaulių“ ekipa į priekį šovę nuo pirmųjų rungtynių minučių. E. Šaulio vedami šeimininkai greitai įgijo dviženklę persvarą – 13:3. Nors panevėžiečiai iki kėlinio pabaigos sumažino deficitą iki keturių taškų (17:21), prieš pertrauką „Šiauliai“ ir vėl susigrąžino 10 taškų pranašumą – 45:35.

Po pertraukos aikštės šeimininkai vienu metu turėjo ir 17 tašų persvarą (58:41), tačiau „Lietkabelis“ surengė spurtą 16:6 ir sumažino atsilikimą iki vienaženklio – 57:66.

Nepaisant to trečiąją kėlinį „Šiaulių“ ekipa užbaigė sėkmingiau ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 72:59. Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ dar bandė vytis, bet priartėti sugebėjo tik iki 10 taškų. Geriau rungtynių pabaigą sužaidę „Šiauliai“ pasiekė pirmąją pergalę atkrintamosiose.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 24 (7/9 dvit., 3/3 trit., 8 atk. kam., 34 n.b.), Akeemas Wrightas 17 (8 at. Kam.), Vytautas Šarakauskas 10, Arminas Urbutis 8 (2/8 dvit.).

„Lietkabelis“: Dominikas Mavra 18 (6/7 dvit., 8 rez. perd., 28 n.b.), Darjušas Lavrinovičius 14, Lorenzo Williamsas (7 rez. perd.) ir Kšištofas Lavrinovičius po 12, Gintaras Leonavičius 9.