Išbandymas svečiuose įveiktas – Lietuva po atkaklios kovos įveikė Čekijos rinktinę

Daug nervų kainavusiame mūšyje Lietuva įveikė Čekijos rinktinę

Pirmadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė su K.Makssvyčiu prieškyje pasiekė antrąją pergalę iš eilės – atrankoje į FIBA pasaulio taurės turnyrą. Mūsų šalies krepšininkai svečiuose tik po įnirtingos kovos rezultatu 74:66 įveikė Čekijos nacionalinę komandą.

Rungtynes geriau pradėjo Čekijos rinktinė. Pastarieji jau pačioje žaidimo pradžioje surengė spurtą, laimėjo atkarpą 2-10 ir pirmajame kėlinyje lietuviams nei karto neleido pirmauti. Vėliau Kazio Maksvyčio auklėtiniai dukart buvo priartėję iki minimalios dviejų taškų persvaros, tačiau rezultato persverti nepavyko ir pasibaigus pirmajam ketvirčiui mūsiškiai atsilikinėjo – 19:23.

Antrajame kėlinyje vaizdas buvo visiškai kitoks. Mindaugas Kuzminskas smeigė taiklų tritaškį, po to du taškus pridėjo Martynas Echodas ir Lietuvos rinktinė pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį. Po šio epizodo lietuviai apsukų nemažino ir toliau tęsė sėkmingą žaidimą, surengė galingą spurtą 15:2 ir po Eigirdo Žukausko taškų jau pirmavo – 34:25. Antrąjį ketvirtį mūsų šalies rinktinė laimėjo net 26:9 ir į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami rezultatu 45:32.

Prasidėjus antrajai rungtynių pusei lietuviai atsidarė taikliu dvitaškiu, tačiau situacija netruko sublogti, kai Čekijos rinktinė rado jėgų grįžti į žaidimą bei pradėjo mažinti skirtumą (49:40). Lietuviai strigo puolime, o čekai sugebėjo pelnyti 8 taškus be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį sumažino skirtumą vos iki 4 taškų.

Lemiame ketvirtyje K.Maksvyčio auklėtiniai demonstravo charakterį, tačiau Čekijos rinktinė nesiruošė lengvai pasiduoti. Po taiklaus Lukašo Palyzos tolimo šūvio likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas tapo lygus – 56:56. Toliau abi koamndos tai metė pro šalį, tai keitėsi taikliomis atakomis, o žaisti likus 45 sekundėms lietuviai turėjo trapų pranašumą (65:67). Netrukus, labai svarbias baudas sumetė Arnas Butkevičius (69:65), čekai dukart suklydo, Butkevičius pridėjo dar du taškus (71:65), o pergalę tolimu metimu iš vidurio aikštės užtvirtino Kuzminskas (74:66).

Rezultatyviausiu žaidėju šiose rungtynėse tapo M.Kuzminskas, kuris per 21 aikštelėje praleistą minutę surinko 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, perėmė 1 varžovų kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, surinko 2 asmenines pražangas, kartą suklydo ir į savo asmeninę sąskaitą įsirašė 7 naudingumo balus.