Jasaičio vedamas „Lietkabelis“ Čempionų lygoje palaužė ispanų ekipą

kklietkabelis.lt

Trečią pergalę FIBA Čempionų lygos C grupės varžybose iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (3/4) krepšininkai.

Nenado Čanako kariauna namuose užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą ir 78:67 (17:9, 24:20, 17:24, 20:14) palaužė Fuenlabrados „Montakit“ (3/4) ekipą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Po dviejų Simo Jasaičio tritaškių ir dviejų Jamaro Wilsono dvitaškių „Lietkabelis“ pirmavo 10:3. Savo taškų kraitį papildė Paulius Valinskas, Vaidas Kariniauskas ir Franas Pilepičius, o puiki gynyba po pirmo kėlinio leido gana solidžiai pirmauti 17:9.

Antrame ketvirtyje svečiai priminė apie save. Po rezultatyvių Lucaso Nogueiros bei Francisco Cruzo atakų komandas skyrė vos 2 taškai – 15:17. Ispanijos klubas kurį laiką laikėsi arti, tačiau S.Jasaičio tritaškis ir Sauliaus Kulviečio bei Stefano Sinoveco dvitaškiai leido atitrūkti iki 33:25. „Lietkabeliui“ pavyko padidinti pranašumą ir po dviejų kėlinių pirmauti 41:29.

„Montakit“ klube įsibėgėjo snaiperis F.Cruzas, tačiau šeimininkai iki kėlinio vidurio pranašumą išlaikė labai užtikrintai. Po S.Sinoveco taiklių abiejų baudų metimų „Lietkabelis“ pirmavo 51:41. Vis dėlto svečiai pradėjo panevėžiečius vytis: po taiklių Dano Clarko, Christiano Eyengos bei Lukos Rupniko metimų Fuenlabrados ekipa atsiliko 53:58.

33-iąją minutę vėl sužibėjo S.Jasaitis. Svarbus veterano tolimas metimas leido atitolti iki 64:55. „Lietkabelis“ užtikrintai sužaidė paskutinę 6 minučių atkarpą ir dar sugebėjo padidinti savo pranašumą prieš puolime gana prastai atrodžius varžovus – 78:67.

„Lietkabelis“: Simas Jasaitis 17 (5/6 tritaškiai, 8 atk. kam., 25 naud. bal.), Vaidas Kariniauskas 13 (5/6 dvitaškiai), Saulius Kulvietis 12 (6 atk. kam.), Paulius Valinskas 11 (4/5 dvitaškiai).

„Montakit“: Francisco Cruzas 20, Lucasas Nogueira 12 (6 atk. kam.), Danas Clarkas 8, Luka Rupnikas 7 (0/4 tritaškiai).