JAV ketvirtfinalyje eliminavo ispanus

Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė pratęsė pergalių seriją olimpinėse žaidynėse. Greggo Popovichiaus auklėtiniai 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18) palaužė pasaulio čempionę Ispaniją ir žengė į pusfinalį, kur tęs kovą dėl olimpinių medalių.

Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo JAV krepšininkams, kurie nuo pat pirmosios rungtynių minutės turėjo keleto taškų pranašumą. Vis tik kėlinio pabaigoje Sergio Llullo taškų serija padėjo ispanams į antrąjį ketvirtį žengti turint 2 taškų pranašumą.

Antrajame kėlinyje JAV rinktinė įkrito į duobe, o tuo tarpu ispanai surengdami spurtą 15:3 pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą. Iš karto po to sekė ir JAV rinktinės puiki serija, o rezultatas tapo lygus 43:43.

Trečiąjį ketvirtį amerikiečiai pradėjo pataikydami keletą tolimų metimų, o kėlinio viduryje pranašumas išaugo net iki 16 taškų. Prieš pat ketvirtąjį kėlinį Ricky Rubio surengė puikų šou sirgaliams, o atsilikimas liko vos 6 taškai. Lemiamo ketvirčio pradžioje JAV rinktinė iš karto atstatė dviženklį pranašumą ir išlaikė jį iki pat rungtynių pabaigos.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė visų laikų rezultatyviausias JAV krepšininkas Kevinas Durantas, kuris per 31 žaidimo minutę pelnė 29 taškus (4/7 trit., 6/10 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Ispanų gretose puikias rungtynes sužaidė Ricky Rubio, kuris per 27 minutes pelnė 38 taškus (4/7 trit., 9/13 dvit., 8/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

JAV rinktinė pusfinalyje susitiks su Australijos ir Argentinos dvikovos nugalėtojais.