„Juventus“ atsirevanšavo „Rytui“ ir išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą

lkl.lt

Įspūdingą pergalę penktadienį pasiekė ir lemiamas „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynes išplėšė Utenos „Juventus“ krepšininkai, antrosiose rungtynėse namuose 92:83 (22:17, 26:24, 23:25, 21:17) nugalėję Vilniaus „Ryto“ ekipą ir išlyginę serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Trečiasis ir lemiamas komandų susirėmimas vyks sekmadienį Vilniuje. Jo nugalėtojai susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ ir Prienų „Skycop“ poros laimėtoja. Ten antrąsias rungtynes laimėjo prieniškiai ir serijos rezultatas taip pat yra 1:1.

Uteniškiams tai buvo pirmoji pergalė prieš „Rytą“ po 15 nesėkmių paeiliui ir pirmoji šiame sezone per 8 sužaistas rungtynes.

Nugalėtojus į priekį vedė rezultatyviausias savo karjeros rungtynes Lietuvoje sužaidęs ir reikiamu metu iniciatyvos ėmęsis Kenny Gainesas. Amerietis įmetė 27 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

Vienas svarbiausių pergalės faktorių „Juventus“ komandai buvo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – čia šeimininkų pranašumas buvo 44:26.

Prieš rungtynes trofėjumi buvo apdovanotas naudingiausiu sezono krepšininku pripažintas „Juventus“ centras Martinas Gebenas, vėliau mače pelnęs 4 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius.

Užduotis šeimininkams apsunkino ir tas faktas, jog jau pirmajame kėlinyje traumą patyrė ir į aikštelę vėliau nebegrįžo Arvydas Šikšnius. Kapitonas per sužaistas beveik 8 minutes buvo spėjęs pelnyti 3 taškus ir atkovoti 2 kamuolius.

Lemiamą mačo atkarpą abi komandos pradėjo netaikliais metimais, tačiau tai buvo į naudą „Juventus“ – jie buvo priekyje 73:69. Kai vilniečiai buvo pradėję artėti, tritaškiu juos atvėsino Tomas Dimša – 76:72.

Netrukus iniciatyvos ėmėsi Rokas Stipčevičius – jo tritaškis ir bauda išlygino rezultatą (76:76). Čia pat K. Gainesas pataikė tolimą metimą ir, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, vėl išvedė savo komandą į priekį (79:76).

Po kelių nesėkmingų abiejų komandų atakų rezultatyvų reidą per visą aikštelę surengė Gytis Radzevičius, o po jo metimo šeimininkai vėl atitrūko 83:79. Čia pat dar vieną dvitaškį pridėjo K. Gainesas ir uteniškiai pabėgo 85:81. Netrukus uteniškiai vėl pasižymėjo, technine pražanga buvo nubaustas Derekas Needhamas, o pražagų taktika svečių nebeišgelbėjo – uteniškiai mače triumfavo 92:83.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo uteniškiai, kurie nuo pat starto perėmė iniciatyvą ir buvo priekyje – 13:11. Šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynes ir po Kenny Gaineso taiklaus metimo paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis pirmavo 22:17.

Antrojo kėlinio startą puikiai sužaidę ir vieną metimą po kito į krepšį siuntę Žydrūno Urbono auklėtiniai netrukus atitrūko ir dviženkle persvara – 33:21. Antroje kėlinio pusėje vilniečiai kiek padidino apsukas ir iki ilgosios pertraukos spėjo kiek sumažinti turimą deficitą – 41:48.

Iškart po pertraukos svečiai pradėjo sparčiai artėti prie „Juventus“ ir netrukus sumažino atsilikimą iki minimumo – 60:61. Kėlinio finiše savo komandą į priekį truktelėjo K. Gainesas ir prieš paskutines dešimt rungtynių minučių uteniškiai buvo priekyje 71:66.