Klaikiai atrodęs „Žalgiris“ nusileido „Neptūnui“

lkl.lt informacija

Nelaiminga savaitė „Betsafe-LKL“ čempionams. Eurolygos sezoną pralaimėjimu pradėjęs Kauno „Žalgiris“ (5-1) patyrė pirmąją nesėkmę ir vietiniame fronte.

Itin blankiai puolime žaidę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 60:75 (21:19, 8:16, 20:16, 11:24) neatsilaikė prieš Klaipėdos „Neptūno“ (5-1) krepšininkus.

Permainingose rungtynėse „Žalgiris“ subyrėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai svarbiu metu niekaip nesugebėjo rasti kelių link varžovų krepšio bei leido jiems spurtuoti 7:0.

Šis spurtas leido „Neptūnui“ priešpaskutinę minutę nutolti 68:59 bei užsitikrinti pergalę. Į pergalę uostamiesčio ekipą vedė Jerai Grantas ir Kyle'as Weaveris. Amerikiečiai pelnė atitinkamai 17 ir 16 taškų.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 12 taškų įmetęs Nate'as Woltersas. Antrajame kėlinyje į duobę įkritę žalgiriečiai dalino varžovams kamuolius bei iš žaidimo prametė 10 metimų iš eilės. Tuo pasinaudojęs „Neptūnas“ prieš pertrauką spurtavo 14:4 bei išsiveržė į priekį 35:29.

Prasidėjus antrajai susitikimo pusei, šeimininkams pavyko greitai išlyginti rezultatą, tačiau patiems įgyti pranašumą sekėsi sunkiai. „Žalgiris“ kiek tvirčiau pasijautė tik trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai išsiveržė į priekį 49:45.

Kazys Maksvytis tuomet buvo nubaustas technine pražanga, o tai pabudino jo auklėtinius ir privertė juos ketvirtajame kėlinyje susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas. Svečiai surengė spurtą 12:2 bei vėl persvėrė rezultatą 57:51.

Nors netrukus Laurynas Birutis ir Artūras Milaknis dar kiek priartino „Žalgirį“ (59:61), lemiamu metu šalies čempionai užstrigo. Tuo metu „Neptūnas“ spurtavo 7:0 bei priešpaskutinę minutę nutolo 68:59.

„Neptūnas“: Jerai’us Grantas 17 (5 atk. kam.), Kyle’as Weaveris 16, Gytis Masiulis 11 (7 atk. kam., 21 n.b.), Tomas Delininkaitis 7, Simas Galdikas ir Paulius Dambrauskas – po 6.

„Žalgiris“: Nate’as Woltersas 12, Brandonas Daviesas 11 (6 atk. kam.), Paulius Jankūnas 9, Laurynas Birutis 8, Artūras Milaknis 6, Edgaras Ulanovas 5.