Lietuva atranką į pasaulio čempionatą pradėjo įtikinama pergale

Lietuvos vyrų rinktinė pergalingai pradėjo atranką į 2023-ųjų pasaulio čempionatą. Kazio Maksvyčio treniruojama komanda Klaipėdoje 89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22) nepasigailėjo Bulgarijos nacionalinės rinktinės.

Rungtynes lietuviai pradėjo gana slogiai ir pirmąsias 5 minutes atsilikinėjo 7:11, o naujasis Lietuvos rinktinės treneris iš karto ėmėsi permainų sudėtyje. Ant parketo pasirodęs Osvaldas Olisevičius antrojoje kėlinio pusėje smeigė 3 tolimus metimus, o spurtą 16:0 surengę lietuviai ne tik persvėrė rezultatą, bet ir susikrovė dviženklį pranašumą 22:11.

Antrąjį kėlinį lietuviai ir toliau nemažino tempo, o pranašumas išaugo iki 18 taškų. Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos Pavlinas Ivanovas taikliais tolimais metimais sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 11 taškų 42:31.

Po ilgosios pertraukos atsipūtę Lietuvos rinktinės krepšininkai nieko nelaukę surengė dar vieną reidą ir padidino pranašumą iki 16taškų. Vis tik didžiąją taškų dalį tolimais metimais pirmojoje pusėje rinkę bulgarai trečiajame kėlinyje sugebėjo realizuoti vos vieną ir prieš lemiamą ketvirtį atsilikimas išaugo iki 24 taškų.

Nors lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo bulgarai, tačiau lietuviai nebuvo linkę mažinti tempo ir toliau išlaikė solidų pranašumą bei F grupėje šventė įtikinamą pirmąją pergalę.

Lietuvius į pergalę vedė šešias tolimas bombas į bulgarų krepšį įsmeigęs Osvaldas Olisevičius, kuris per 24 žaidimo minutes pelnė 20 taškų (1/1 dvit., 6/8 trit.), atkovojo 9 atšokusius kamuolius, kartą atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 29 naudingumo balus.

Bulgarų gretose labiausiai išsiskyrė pirmojoje rungtynių pusėje komandą traukęs Pavlinas Ivanovas, kuris per 31 žaidimo minutę pelnė 20 taškų (2/4 dvit., 5/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Sekančias rungtynes lietuviai žais lapkričio 29 d. prieš Čekijos rinktinę.