Lietuvos devyniolikmečiai išvargo pirmą pergalę pasaulio čempionate

Mantas Rubštavičius

Lietuvos U-19 krepšinio rinktinė pasiekė pirmąją pergalę Latvijoje vykstančiose pasaulio jaunimo pirmenybėse. Šeštadienį 71:80 nusileidę bendraamžiams iš Kanados, šįsyk lietuvaičiai 78:73 (21:15; 23:17; 17:22; 17:19) pranoko Senegalą.

Rungtynės prasidėjo nervingai, gynyboje strigo lietuvių lyderiai Ąžuolas Tubelis bei Augustas Marčiulionis. Vis dėlto, šiems dviems krepšininkams sėdus ant suolo Lietuvos rezervas padėjo sukurti šiokį tokį pranašumą prieš afrikiečius (21:15).

Antrajame kėlinyje taškus po truputį ėmė rinkti ir Ą. Tubelis, atakoms ir toliau labai sėkmingai vadovavo rezervinis įžaidėjas Dominykas Stenionis. Nors prieš atletišką Senegalo komandą taškus rinkti iš artimo nuotolio buvo nelengva, 6 tritaškius pirmoje rungtynių pusėje pataikę lietuviai būtent šio žaidimo aspekto dėka į rūbinę per didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 44:32.

Po pertraukos Lietuva kurį laiką sėkmingai išlaikė panašią persvarą, kurią įgyjo per pirmus du kėlinius. Nors Afrikos komanda sėkmingiau rungtyniavo baudos aikštelėje ir dalino fiziškai silpnesniems baltams blokus, pastaruosius vėl gelbėjo keli per trečiąjį ketvirtį pataikyti tolimi metimai. Po trijų ketvirčių – 61:54 Gedimino Petrausko treniruojamos komandos naudai.

Didžioji intriga į rungtynes grįžo ketvirtajame kėlinyje, kuomet įsisiautėjo „Barcelona“ klubui priklausantis Senegalo lyderis Ibou Badji. Jo dėka kėlinio antroje pusėje Senegalas vėl susigrąžino minimalų pranašumą., o likus žaisti 40 sekundžių pirmavo 71:70. Vis dėlto, sekančioje atakoje Matiejus Krivas dvitaškiu grąžino persvarą lietuviams, o po nesėkmingo afrikiečių atsako pastariesiems dar buvo skirta nesportinė pražanga. Lietuviai tokios palankios progos pasiekti pergalę jau nepaleido.

Lietuva: Dominykas Stenionis ir Mantas Rubštavičius po 14, Matiejus Krivas – 10, Liutauras Lelevičius – 9.

Senegalas: Ibou Badji – 23, Babacaras Sane – 10, Bamba Diatta ir Dahaba Magassa – po 9.