„Lietuvos rytas“ grįžta į LKL finalą: lemiamose rungtynėse „Neptūnas“ krito paskutinėmis minutėmis

LKL.lt

Žūtbūtinį penktąjį pusfinalio serijos mūšį po įtemptos kovos laimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmą kartą nuo 2015 metų žais „Betsafe-LKL“ finale.

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 88:82 (27:22, 18:19, 15:20, 28:21) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ pasipriešinimą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-2.

Finale sostinės ekipa surems ginklus su Kauno „Žalgiriu“. Finalo serija prasidės birželio 9 dieną, šeštadienį.

Klaipėdiečiai sužaidus tris kėlinius pirmavo 61:60, tačiau prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Lietuvos rytas“ spurtavo 11:3 bei išsiveržė į priekį 71:64.

Nors „Neptūno“ komanda dar prisivijo 70:73, įsibėgėjusio vilniečių traukinio ji jau nebepagavo. 8 taškus iš eilės pelnęs Rokas Giedraitis leido šeimininkams vėl atitrūkti 81:73.

Svečius tritaškiais gelbėti dar bandė Brandonas Fieldsas (77:81), o priešpaskutinę minutę gera galimybe sumažinti atsilikimą perpus nepasinaudojo iš po krepšio prametęs Vytautas Šulskis.

Tuomet Chrisas Krameris realizavo du svarbių metimus (83:77), prasidėjus paskutinei minutei tuo pačiu atsakė Tomas Delininkaitis (83:79), o R. Giedraitis pataikė tik kartą iš dviejų – 84:79.

Paskutines „Neptūno“ viltis sudaužė klaida. Likus žaisti 21 sekundę kamuolį prarado Renaldas Seibutis, o šeimininkų pergalę įtvirtino Beno Madgeno baudos metimas.