Lietuvos U19 rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje po pratęsimo nusileido prancūzams

Lietuvos jaunimo rinktinė baigė kovas Latvijoje vykstančiame pasaulio čempionate. Gedimino Petrausko auklėtiniai ketvirtfinalio rungtynėse tik po pratęsimo 79:84 (21:15, 14:18, 16:20, 18:16, 10:15) turėjo pripažinti Prancūzijos krepšininkų pranašumą, kurie žengė į čempionato pusfinalį.

Rungtynes lietuviai pradėjo aktyviau ir pirmajam kėliniui įpusėjus turėjo 7 taškų pranašumą. Tačiau tada sekė prancūzų spurtas 7:0 ir rezultatas tapo vėl lygus. Vis tik, prieš antrąjį kėlinį lietuviai dar kartą susikrovė 6 taškų pranašumą.

Antrajame ir trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova. Nors prieš ilgąją pertrauką lietuviai turėjo 2 taškų pranašumą, tačiau trečiajame kėlinyje prancūzai sugebėjo persverti rezultatą ir vienu metu turėjo 6 taškų pranašumą.

Visą ketvirtą kėlinį aikštelėje vyko arši dvikova. Rungtynių laikrodžiui pradėjus rodyti paskutines kėlinio sekundes lietuviai surengė lemiamą ataką, tačiau Augusto Marčiulionio perdavimas buvo netikslus, o prancūzams atsirado nuostabi proga išplėšti pergalę. Likus mažiau nei keturioms sekundėms Victoras Wembanyama palietė besileidžiantį kamuolį, o teisėjas neįskaitė taškų, todėl rungtynės persikėlė į pratęsimą, kuriame dominavę prancūzai eliminavo lietuvius iš pasaulio čempionato.

Prancūzijos krepšininkai pasaulio čempionato pusfinalyje susitiks su Argentinos arba Serbijos rinktine.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 19, Dominykas Stenionis ir Mantas Rubštavičius po 14.

Prancūzija: Matthew Strazelis 23, Victoras Wembanyama 20, Lucas Ugolinas 11, Clementas Frischas 10.