LKL savaitės apžvalga: ant bangos esantys šiauliečiai bei nesustabdomas „Lietuvos rytas“ (VIDEO)

LKL.lt

Rekordinę pergalių seriją pasiekęs „Lietuvos rytas“, penktoje vietoje įsitvirtinę šiauliečiai, traumų išretinti uostamiesčio krepšininkai, netikėtas antausis Alytuje – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios „Betsafe–LKL“ savaitės krepšininkas išrinktas „Šiaulių“ aikštės generolas Donatas Sabeckis.

Įžaidėjas pergalingame susitikime su „Pieno žvaigždėmis“ pelnė 14 taškų (1/3 dvit., 3/3 trit., 3/6 baud.), atkovojo 1 ir perėmė 4 kamuolius, atliko net 16 rezultatyvių perdavimų bei surinko 29 naudingumo balus.

16 rezultatyvių perdavimų – D. Sabeckio karjeros rekordas. Tai antras geriausias rezultatas lygoje šį sezoną po ispano Alejandro Hernandezo pasiekimo (17). Absoliutus lygos rekordas yra 18 rezultatyvių perdavimų, būtent tiek 1995-aisiais atliko Davidas Edwardas ir 2009-aisiais Aidas Viskontas.

29 naudingumo balai – geriausias D. Sabeckio pasiekimas šį sezoną. Geriausias rungtynes sužaidęs įžaidėjas pirmąsyk šį sezoną išrinktas savaitės MVP.

Ant sparnų. Po pastarojo rinktinių lango sugrįžę šiauliečiai tapo nesustabdoma jėga „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Kas svarbiausia – Antano Sireikos auklėtiniai paeiliui skalpuoja pagrindinius savo konkurentus ar net Klaipėdos „Neptūną“.

Būtent nuo pastarosios komandos prasidėjo itin sėkminga šiauliečių serija. Vėliau sekė triuškinanti pergalė prieš „Juventus“, o praėjusį šeštadienį „Šiauliai“ 100:79 nepasigailėjo svečių iš Pasvalio.

Po šios pergalės Saulės miesto ekipa tvirtai žengia penktoje turnyrinės lentelės vietoje ir tapo vos penktąja ekipa lygoje, šį sezoną pasiekusia 10 pergalių skaičių.

A. Sireikos kariauna reikalus sutvarkė ketvirtajame kėlinyje, prieš kurį turėjo vos 4 tašku persvarą (67:63). Visgi lemiamą ketvirtį uraganiniai šiauliečiai laimėjo net 33:16, taip švęsdami įtikinamą pergalę (100:79).

„Ketvirtas kėlinys buvo visiškai nenusisekęs, – dėstė pasvaliečių treneris Gediminas Petrauskas. – Klaida po klaidos gynyboje, leidome išsimėtyti metimus tiems žaidėjams, kuriuos laikėme tris kėlinius. Per dvi minutes viską paleidome, pabaigoje desperatiškai bandėme taisyti vienas prieš vieną ir nepavyko.“

Antausis. Kova dėl trečiosios SIL–KMT pralaimėję dzūkai „Lietkabeliui“ atsiteisė praėjusį sekmadienį, kuomet varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmosiomis minutėmis.

Po pirmojo kėlinio alytiškiai turėjo 11 taškų persvarą (27:16), po dviejų – 18 taškų pranašumą (53:35). Trečiajame ketvirtyje aikštelės šeimininkų persvara pasiekė rekordinę 26 taškų ribą (71:45), o likęs laikas teliko formalumas.

„Dzūkiją“ į priekį šiame susitikime vedė karjeros rungtynes „Betsafe–LKL“ sužaidęs Anatolijus Kaširovas. 215 cm ūgio centras per 26 minutes pelnė 25 taškus, atkovojo 5 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

„Šiandien visa komanda atrodė kaip po narkozės, – teigė „Lietkabelio“ vairininkas Ramūnas Butautas. – Visgi reikia pagirti varžovų komandą, kuri degė noru. Susidarė toks įspūdis, jog aikštelėje jų buvo šeši, o mes buvome labai vangūs.“

„Dzūkija“ žengė žingsnį atkrintamųjų varžybų link – 8-oje vietoje esanti Alaro Varrako treniruojama ekipa jau turi dviejų pergalių atotrūkį nuo 9-oje vietoje žengiančio „Nevėžio“.

Serija. „Lietuvos rytas“ tampa nesustabdoma jėga čempionate. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai šeštadienį Utenoje 104:92 pranoko „Juventus“ bei iškovojo jau 13-ąją pergalę iš eilės. Tai didžiausią pergalių seriją šį sezoną lygoje.

Pastarąjį kartą sostinės ekipa „Betsafe–LKL“ pralaimėjo dar lapkričio 18-ąją, kuomet uostamiestyje pripažino „Neptūno“ pranašumą.

Antrojo kėlinio viduryje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai laimėjo atkarpą 12:0, o „Juventus“ deficitas siekė 16 taškų (32:48), o trečiajame ketvirtyje šis skirtumas padidėjo iki rekordinės 22 taškų ribos.

Vilniečius į priekį traukė tolimi metimai. R. Kurtinaičio kariauna įsūdė 17 tritaškių iš 32 (53 proc.). Tai trečias kartas šį sezoną, kuomet „Lietuvos rytas“ per susitikimą sukrato 17 tolimų metimų. Absoliutus šio sezono lygos rekordas yra 19 tritaškių, kuriuos pataikė „Vytautas“ į „Žalgirio“ krepšį.

Visgi kai kuriais „Lietuvos ryto“ pataikytais tritaškiais ypatingai stebėjosi „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas.

„Kažkokia nesąmonė. Rizikavome gindamiesi prieš Chrisą Kramerį, maniau, kad jis ne metikas, turi vos 18 proc. tritaškių pataikymą, bet jis per pirmąją mačo pusę pataikė 4 tritaškius iš 5. Mums nebepadeda žvakutės bažnyčioje, reikia daugiau dirbti“, – apgailestavo strategas.

Po traumos grįžęs Arnas Butkevičius rungtyniavo 17 minučių, pelnė 3 taškus (1/3 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei surinko 2 naudingumo balus.

Traumų epidemija. Pastaruoju metu ypatingai vargstantis „Neptūnas“ išvargo namuose pergalę prieš „Vytautą“.

Rungtynių pradžia sudėtingo mačo nežadėjo. Šeimininkai jau po pirmojo ketvirčio susikrovė net 17 taškų (24:7) persvarą.

Dar prieš dvikovą buvo aišku, kad nežais Brandonas Fieldsas ir Laurynas Beliauskas, o rungtynių metu ėmė kristi ir kiti pajūrio ekipos žaidėjai. Edgaras Želionis susimušė kelį, Mindaugui Kačinui prasidėjo nugaros skausmai, o Renaldui Seibučiui ėmė traukti raumenis.

Tuo pasinaudoję Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sugrįžo į rungtynes. Maksimalų 18 taškų deficitą trečiajame kėlinyje jie sumažino iki 4, o ketvirtajame sugebėjo net išsiveržti į priekį (59:58).

Visgi likus 3 minutėms iki susitikimo pabaigos Tomas Delininkaitis įdūrė tritaškį, šeimininkų pranašumas ūgtelėjo iki 6 taškų, kurio svečiai nebesugebėjo panaikinti.

„Vytautas“ tapo pirmąja „Betsafe–LKL“ pasiekusia 20 pralaimėjimų ribą.

Pastiprinimas. Po pralaimėjimo „Lietuvos rytui“, Utenos klubas pranešė apie naują pirkinį. Aukštaitijos ekipą papildė snaiperis iš Švedijos Dino Pita. Su 29 metų 193 cm ūgio gynėju sudaryta sutartis pagal formulę 1+1.

Bosnijos ir Švedijos pilietybes turintis snaiperis į Lietuvą atvyksta iš Rumunijos, kur atstovavo Tirgu Murešo BC „Mures“ klubui. Šios šalies čempionate gynėjas aikštelėje vidutiniškai praleido po 30 minučių, per kurias pelnė po 17,5 taško (51,4 proc. dvitaškių, 37,1 proc. tritaškių, 92 proc. baudų), atkovojo po 2,8 kamuolio, atliko po 3,1 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 18,6 rezultatyvaus perdavimo.

Pastiprinimo „Juventus“ klubui prireikė po to, kai abipusiu sutarimu buvo nutraukta sutartis su amerikiečiu Jonte Flowersu, kuris išvyko rungtyniauti į Rumuniją.

Interviu. „Čia kamuolys ir tu kamuolys, kaip taip gali būti?“, – LiAngelo Ballo paklausė į kamuolį rodydamas jaunasis ekspertas.

Prienų–Birštono „Vytauto“ gynėjas davė neįprastą interviu – jaunasis LKL ekspertas uždavė neįprastus klausimus garsiajam amerikečiui, kuris noriai į juos atsakinėjo.