LKL savaitės apžvalga: užburti „Nevėžio“ pirmieji kėliniai bei dėjimų fiesta Pasvalyje

lkl.lt informacija

Kėdainių „Nevėžio“ išryškėjusi pirmųjų kėlinių problema, spindintis Vilniaus „Ryto“ talentas, pergalių seriją tęsiantis Klaipėdos „Neptūnas“, dėjimų šou Aukštaitijos derbyje užsukę pasvaliečiai, pasibaigęs pirmasis Karaliaus Mindaugo taurės etapas, netikėtas Kauno „Žalgirio“ pirkinys – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios „Betsafe–LKL“ savaitės žaidėju tapo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vidurio puolėjas Emmanuelis Omogbo.

23-ejų aukštaūgiui tai jau toks antras pasiekimas šį sezoną. Geriausiu jis buvo pripažintas ir antrąją sezono savaitę.

Šįkart pasvaliečių lyderio sulaikyti nesugebėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, Aukštaitijos derbį pralaimėję 81:87.

E. Omogbo per 34 minutes pelnė 26 taškus (10/14 dvit., 6/7 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 37 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis yra geriausias šio „Betsafe–LKL“ sezono rezultatas.

„Ryto“ talentas. Po nesėkmės Europos taurėje, kuomet namuose buvo pralaimėta Frankfurto „Skyliners“ krepšininkams, Vilniaus „Rytas“ (5-1) atsitiesė vietiniame fronte.

Kaip iš natų rungtyniavę sostinės krepšininkai laimėjo visus keturis kėlinius bei nepaliko vilčių „Šiauliams“ (0-6).

„Ryto“ ekipoje vis tvirčiau jaučiasi gynėjas Deividas Sirvydis. 18-metis universalus gynėjas užfiksavo geriausią karjeros mačą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

D. Sirvydis per 25 minutes pelnė 14 taškų (1/2 dvit., 3/6 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Ankstesni krepšininko rekordai šalies pirmenybėse buvo 8 taškai bei 6 naudingumo balai.

Įsibėgėję klaipėdiečiai. Klaipėdos „Neptūnas“ (6-1) rungtynėse su Utenos „Juventus“ (2-5) dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių bei iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai atkovojo 46 kamuolius (14 puolime), kai tuo metu uteniškiai nusiėmė 26 kamuolius, iš kurių 4 buvo po varžovų krepšiu.

Atkakliame mače lūžis įvyko rungtynių pabaigoje. Likus 4 minutėms „Neptūno“ pranašumas buvo trys taškai (72:69), tuomet Osvaldas Olisevičius smeigė tritaškį, pridėjo dvitaškį, o tašką dvikovoje padėjo Kyle’as Weaveris.

Po pergalingo susitikimo „Neptūno“ treneris užsiminė apie nerimą prieš rungtynes dėl jo auklėtinių įvairių negalavimų.

Paulius Dambrauskas dėl čiurnos traumos praleido mačą, susižeidęs Laimonas Kisielius žaidė tik 8 minutes, Lorenzo Williamsas ir Simas Galdikas sirgo, o K. Weaveris rungtyniavo nepaisant bronchito.

„Parodėme charakterį“, – džiaugėsi K. Maksvytis.

Pirmieji kėliniai Kėdainiuose. „Nevėžio“ (2-5) treneris Ramūnas Cvirka turėtų labai sunerimti dėl to, kaip jo auklėtiniai pradeda rungtynes. Nors kėdainiečiai sekmadienį po atkaklios kovos namuose 80:78 palaužė Prienų „Skycop“ (3-4), tačiau dvikova išryškino rimtą „Nevėžio“ problemą.

Kėdainiečiai šį sezoną pirmąjį dvikovos kėlinį vidutiniškai pralaimi dviženkliu skirtumu: patys pelno po 14,3 taško, tuo metu varžovams leidžia įmesti 26,6 taško.

Pastarosios trejos „Nevėžio“ rungtynės dar labiau atvėrė šios ekipos silpnybę – per pirmąsias 10 minučių kėdainiečiai vidutiniškai susikraudavo beveik 17 taškų deficitą (11,7 prieš 28,3).

Tiesa, R. Cvirka kariauna dvejose iš šių pastarųjų trejų rungtynių sugebėjo atsitiesti bei iškovojo pergales.

Aukštaitijos derbis. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (3-4) namuose 87:81 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ (4-2) bei Aukštaitijos derbyje iškovojo pergalę po dvejų metų pertraukos.

Pakylėtai žaidę pasvaliečiai dominavo didžiąją mačo dalį, o ryškiausiai spindėjo naudingiausiu savaitės žaidėju tapęs E. Omogbo. Nigerijos krepšininkas vieną po kitos ataką užbaigė efektingais dėjimais.

Tai buvo antroji „Pieno žvaigždžių“ pergalė iš eilės – lėtai sezoną pradėję pasvaliečiai įkvėpė gryno oro gūsį bei turnyrinėje lentelėje kyla į viršų – šiuo metu užima 6-ąją vietą.

Pokyčiai. Praėjusią savaitę keletą „Betsafe–LKL“ klubų pakoregavo savo sudėtis. Pirmiausia, „Skycop“ atsisveikino su vilčių nepateisinusiu Mavericku Morganu.

Amerikietis Prienuose spėjo sužaisti 5 rungtynes, per kurias aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 11 minučių, pelnydavo po 4 taškus bei atkovodavo po 3 atšokusius kamuolius.

„Šiauliai“ aukštaūgį Šarūną Beniušį paskolino NKL rungtyniaujančiai Joniškio „Delikateso“ komandai, tačiau pasiliko galimybę susigražinti krepšininką dar šiame sezone.

Š. Beniušis Saulės mieste spėjo sužaisti 5 rungtynes, ant parketo vidutiniškai praleisdavo po 11 minučių, rinkdavo po 5 taškus ir atkovodavo po 3 kamuolius.

Žaidėjų rinką netikėtai sudrebino čempionas Kauno „Žalgiris“, kuris anksčiau buvo skelbęs apie komplektacijos pabaigą.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą klubą papildė NBA patirties turintis įžaidėjas Derrickas Waltonas. Praėjusiame sezone 23-ejų gynėjas stipriausioje pasaulio lygoje atstovaudamas Majamio „Heat“ sužaidė 16 rungtynių bei pelnė po 1,8 taško.

Karaliaus Mindaugo taurė. Nė vienas Nacionalinės krepšinio lygos klubas nesugebėjo prasibrauti pro pirmąjį KMT etapą. NKL klubai pralaimėjimus fiksavo tiek žaisdami namuose, tiek atsakomuosiuose mačuose svečių arenose.

„Žalgirio“ dubleriai išvykoje 70:86 nusileido „Dzūkijai“, „Neptūno“ dubleriai 57:100 neturėjo vilčių prieš „Juventus“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 80:87 pripažino „Nevėžio“ pranašumą, tuo metu Šakių „Vytis“ 79:91 krito prieš „Skycop“ krepšininkus.

Kitame etape „Nevėžis“ susidurs su „Juventus“, o „Skycop“ – su „Dzūkijos“ komanda. Pirmosios kovos vyks lapkričio 13-14 dienomis.

Teisėjo švilpukas. Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria diskutuotinus momentus ir juos aiškina. Šią savaitę pateikiame tris epizodus iš praėjusių dviejų „Betsafe–LKL“ savaičių.

Rubrikoje „Teisėjo švilpukas“ sugrįžtame ir į Lietuvos milžinų Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynes bei analizuojame vieną situaciją rungtynių pabaigoje.

Taip pat – daug dėmesio sukėlusi Dominique‘o Suttono situacija žaidžiant prieš Alytaus „Dzūkiją“.

Visus epizodus atrenka ir juos aiškina LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis ir Krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

„Vienu žodžiu“. Jei reiktų pateiktą nuotrauką iš gyvenimo apibūdinti vienu žodžiu, kokį žodį pasirinktumėte?

Šią užduotį pateikėme būriui „Betsafe–LKL“ krepšininkų, kad sirgaliai galėtų labiau pažinti savo mėgstamus žaidėjus.

Rubrikoje „Vienu žodžiu“ debiutuoja Vilniaus „Ryto“ kapitonas Chrisas Krameris – jis prisimena studijų laikus „Purdue“ universitete ir savo trenerį.

Interviu su Kaziu Maksvyčiu. „Nors negyvenau Klaipėdoje, bet artimas šitam kraštui“, – pripažino Klaipėdos „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.

Vienas jauniausių „Betsafe–LKL“ trenerių 41-erių iš Darbėnų kilęs K. Maksvytis uostamiestyje puikiai žinomas ir, be abejo, gerbiamas žmogus.

„Neturiu išskirtinių gabaritų kaip krepšininkai, kuriuos pamato iš toli, bet šiaip atpažįsta“, – su LKL TV kūrybine grupe vaikščiodamas Danės upės pakrante pasakojo K. Maksvytis.

Pokalbis su K. Maksvyčiu – specialiame LKL TV siužete iš Klaipėdos.