M. Gasolio šaltų nervų dėka ispanai po dviejų pratęsimų bus finale

Ypatingai karštas pirmasis pusfinalis pasibaigė neįtikėtina Ispanijos rinktinės pergale prieš Australiją. Net dviejų pratęsimų pareikalavusioje dvikovoje – ispanų triumfas. Marco Gasolio vedami Senojo žemyno atstovai 95:88 palaužė australus, kurie kovos dėl bronzos.

Ispanai rezultatą savo naudai persvėrė tik paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę. Australai paskutinėmis sekundėmis galėjo persversti rezultatą, tačiau Patty Millsas iš dviejų baudos metimų pataikė tik vieną – rezultatas tapo 71:71. Apie 4 sekundes turėję ispanai dar vos neišplėšė sensacingos pergalės, kai Ricky Rubio metimas iš pusės aikštės sudrebino australų lanką.

Pratęsimo metu vyko ne ką mažesnė kova. Pirmojo pratęsimo metu paskutinėmis sekundėmis taip pat buvo metami baudos metimai, tačiau juos realizavo tiek P. Millsas, tiek M. Gasolis, po kurio dviejų taiklių metimų komandos buvo priverstos žaisti dar vieną pratęsimą.

Antrojo pratęsimo metu ispanai tolimais metais galutinai parbloškė australus – net du tritaškius švystelėjo Sergio Llullas, po kurio taiklių metimų ispanai padidino pranašumą iki aštuonių taškų ir paskutinę minutę jau turėjo pergalę savo rankose

Ispanija: Marcas Gasolis 33 (8/10 dvit., 3/9 trit., 33 naud. bal.), Ricky Rubio 19 (6/19 metimų, 12 rez. perd.), Sergio Llullas 17 (4/10 trit., 6 rez. perd.).

Australija: Patty Millsas 34 (7/14 dvit., 8/11 baudos, 7 kld.), Nickas Kay 16 (7/11 dvit.),  Andrew Bogutas 12.