Po 11 metų pertraukos Finikso „Suns“ grįžta į NBA elitą

Finikso "Suns" grįžta į NBA elitą

Trečiadienio naktį vykusiose rungtynėse Finikso „Suns“ ekipa namuose rezultatu 109:101 įveikė Los Andželo „Clippers“ krepšininkus ir po 11 metų pertraukos užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose. Nugalėtojų gretose įspūdinga pasirodymą surengė veteranas Ch.Paulas.

Monty Williamso auklėtiniai beveik viso mačo metu iniciatyvą laikė savo rankose, bet pergalę galutinai užsitiktino tik lemiame ketvirtyje. Finikso ekipai pirmaujant minimaliu rezultatu 93:92 iniciatyvos ėmėsi rungtynių didvyrių tapęs Chrisas Paulas. Veteranas pelnė taškus trijose atakose iš eilės ir tokiu būdu leido savo komandai atitrūkti.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos 40 sekundžių, tas pats Ch. Paulas stojo mesti baudos metimų, o į areną susirinkę 6 tūkstančiai sirgalių skandavo „MVP! MVP! MVP!“. NBA lygo senbuvis šaltakraujiškai realizavo abu metimus ir įtvirtino savo komandos pranašumą 109:98.

Praėjusiame tarpsezonyje prie komandos prisijungęs amerikietis šiose rungtynėse buvo nesustabdomas. 35-erių gynėjas per 32 aikštelėje praleistas minutes į varžovų krepšį sumetė net 28 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius bei 3 sykius suklydo, o bendroje įskaitoje į savo asmeninę sąskaitą įsirašė 34 naudingumo balus.

Finikso komanda atkrintamųjų skonio nėra ragavusi nuo 2010 metų, kai su Steve‘u Nashu ir Amare‘u Stoudemire‘u priešakyje buvo pasiekusi Vakarų konferencijos finalą. Tada „Suns“ ekipa rezultatu 2-4 serijoje iki 4 pergalių nusileido vėliau čempione tapusiai Los Andželo „Lakers“ kariaunai. 10 sezonų be patekimo į atkrintamąsias varžybas buvo antra ilgiausia serija NBA pirmenybių istorijoje.