„Rytas“ grįžo į pergalių kelią Europos taurėje

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ namuose, Europos taurės turnyre iškovojo antrąją pergalę. Vilniečiai „Siemens“ arenoje 86:79 (22:12, 22:22, 16:19, 26:26) nugalėjo Turino „Fiat“ ekipą.

Pirmuosius keturis susitikimo taškus iš po krepšio pelnė Evaldas Kairys. Netrukus dvitaškį pridėjo ir po traumos sugrįžęs, komandos kapitonas Ch.Krameris. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui „Rytas surengė spurtą (6:0) ir švieslentėje degė rezultatas 16:7, pirmavo vilniečiai. Kėlinio pabaigą geriau sužaidę „Ryto“ krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą, ir po pirmų dešimties žaidimo minučių sostinės komanda pirmavo (22:12).

Antrojo kėlinio pradžia priminė svarstykles, komandos vis apsikeisdavo taikliais metimais, ir po taiklaus D.J Seeley dvitaškio aikštelės šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (30:19). Netrukus svečiai iš Turino surengė spurtą (5:0) ir po taiklaus Carloso Delfino tritaškio „Fiat“ sumažino deficitą iki šešių taškų (30:24).

Sostinės komandos treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės šiose rungtynėse. Po pasitarimo solo pasirodymą surengė aštuoniolikmetis Deividas Sirvydis. Jaunasis krepšininkas pelnė 5 taškus iš eilės, Dominique Suttonas prisidėjo triuškinančiu dėjimu, ir „Rytas“ vėl nutolo (37:27). Ketvirčio pabaigoje vilniečiai išlaikė dviženklę persvarą, ir po pirmosios rungtynių pusės pirmavo rezultatu 44:32.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje vilniečiai toliau nemažino apsukų ir vieną po kito siuntė taiklius metimus į svečių krepšį. Sužaidus tris minutes trečiajame ketvirtyje „Rytas“ surengė spurtą 6:0, ir susikrovė tuo metu rekordinę – septyniolikos taškų persvarą (54:37). Netrukus svečiai iš Turino surengė spurtą ir priartėjo (58:46), Adomaitis paprašė minutės pertraukėles. Po jos „Fiat“ toliau grėsmingai artėjo, po Victoro Ruddo dvitaškio skirtumas sumažėjo iki penkių taškų (58:53). Tačiau kėlinį dvitaškiu sėkmingai užbaigė Martynas Echodas, ir po trijų ketvirčių vilniečiai pirmavo rezultatu 60:53.

Per paskutiniojo rungtynių kėlinio pirmąsias penkias minutes komandos keitėsi taikliais metimais ir skirtumas nekito. Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui „Rytas“ išlaikė septynių taškų pranašumą (72:65). Tačiau likus minutei iki rungtynių pabaigos po Tyshawno Tayloro dvitaškio Italai priartėjo iki 80:77. Pergalę įtvirtino keturi Seeley taškai paeiliui ir „Rytas“ šventė antrąją pergalę Europos taurės pirmenybėse rezultatu (86:79).

„Į rungtynes išėjome su gera energija, buvome susikoncentravę. Vienas iš pagrindinių uždavinių buvo sustabdytį „Fiat” komandos greitas atakas – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Gelbėjo didelis atkovotų kamuolių skaičius.“

„Rytas“: Dominique‘as Suttonas 20 (4/13 dvit., 11 atk. kam., 26 naud. bal.), Deividas Sirvydis (2/5 trit.), Manny Harrisas (3/6 dvit.), D.J. Seeley (3/6 dvit.) ir Martynas Echodas (5/7 dvit., 7 atk. kam.) po 10.

„Fiat“: Tony Carras 20 (3/7 trit.), Tyshawnas Tayloras 19 (5/11 dvit.), Jamesas McAdoo 12 (3/6 dvit.).