Slovėnijos atakų škvalas paskandino Lenkiją

Slovėnija nepasigailėjo Lenkijos

Pirmose ketvirtadienio olimpinių žaidynių atrankos rungtynėse Kaune Slovėnijos rinktinė rezultatu 112:77 (29:26, 34:20, 20:14, 29:17) nušlavė nuo kelio Lenkiją.

Pirmajame kėlinyje atrodė, kad Lenkija gali mesti Lukos Dončičiaus ekipai pakankamai rimtą testą. Net 6 tolimus metimus per pirmąjį mačo ketvirtį smeigę Mike'o Tayloro auklėtiniai atrodė itin užtikrintai puolime. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje slovėnai prisivijo ir persvėrė rezultatą savo naudai, per 10 minučių pelnydami net 29 taškus.

Nemažino Balkanų atstovai tempo ir antrajame ketvirtyje, įjungę savo nuostabią tolimų šūvių artileriją. Tuo tarpu lankai ėmė klysti, jų metimai jau rečiau pasiekdavo tikslą nei pirmajame kėlinyje. Prieš didžiąją pertrauką Slovėnija turėjau jau solidų dviženklį pranašumą (63:46).

Per pirmąją susitikimo pusę praleisti 63 taškai akivaizdžiai pakirto lenkus psichologiškai ir antroje mačo dalyje jau iš neverbalinės mūsų kaimynų krepšininkų kūno kalbos matėsi, kad jei nebegali ir nebesitiki rimčiau pasipriešinti kovingai ir tiksliai rungtyniauvusiems varžovams. Jau trečio kėlinio viduryje tapo aišku, kad likusi rungtynių dalis – tik formalumas.

Verta pastebėti, jog Slovėnija šiame atrankos cikle per pirmus du susitikimus kolkas demonstruoja įspūdingus skaičius puolime. Šiandien į lenkų krepšį 112 taškų suvertę pagrindiniai lietuvių varžovai atrankoje prieš tai mače su Angola pelnė 118 taškų.

Slovėnija: Luka Dončičius 18, Klemenas Prepeličius 17, Gregoras Hrovatas 16, Zoranas Dragičius ir Jaka Blažičius po 11, Vlatko Čančaras 10.

Lenkija: Mateuszas Ponitka 16, A.J. Slaughteris ir Aleksanderis Balcerowski po 11.