„Žalgiris“ ir be išvaryto Š. Jasikevičiaus pateko į LKL finalą

LKL.lt

Kaip visoje pusfinalio serijoje, taip ir trečiose serijos rungtynėse užtikrintai žygiavęs Kauno „Žalgiris“ atsidūrė „Betsafe–LKL“ finale. Kauniečiai su Panevėžio „Lietkabeliu“ susitvarkė ir be ketvirtajame kėlinyje išvaryto Šarūno Jasikevičiaus bei pusfinalio serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-0.

Geriausių Aarono White‘o sezono rungtynių vedamas „Žalgiris“ įtikinamai 83:64 (18:7; 24:17; 24:15; 17:25) įveikė „Lietkabelį“ ir bandys aštuntą kartą iš eilės tapti Lietuvos čempionais.

„Žalgiriui“ beliko sulaukti savo varžovų finale, kuriais taps Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ serijos nugalėtojai. Šiuo metu vilniečiai serijoje pirmauja 2-1. Pirmosios finalo rungtynės vyks kitos savaitės šeštadienį Kaune.

Kauniečius į pergalę vedęs A. White‘as šiame susitikime pelnė 21 tašką (8/10 dvit.) ir surinko 26 naudingumo balus. Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios amerikiečio rungtynės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

Jam puikiai šiose rungtynėse talkino Paulius Jankūnas pridėjęs 14 taškų. Kauniečių kapitonas sužaidė rezultatyviausias šio sezono rungtynes atkrintamosiose.

„Lietkabelio“ gretose po 13 taškų pelnė Žanis Peineris ir Donatas Tarolis.

„Žalgiris“ savo nusiteikimą parodė pačioje rungtynių pradžioje ir jau po 10 minučių turėjo dviženklį pranašumą – 18:7. „Lietkabelis“ pirmąjį kėlinį užbaigė tikru taškų badu. Svečiai taškų nepelnė paskutines penkias su puse minutės, o kauniečiai tuo pasinaudoję surengė spurtą 14:0.

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ savo puolimą išjudino, tačiau kauniečiai apsukų taip pat nemažino. Aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ jau iki pertraukos turėjo itin saugią 18 taškų persvarą (42:24).

Trečiajame kėlinyje kauniečiai prie savo persvaros pridėjo dar 9 taškus ir pradėjo triuškinti savo varžovus (66:39).

Ketvirtasis kėlinys liko tik formalumas, tačiau teisėjų sprendimais nepatenkintas Š. Jasikevičius būtent jo metu gavo dvi technines pražangas ir buvo išvarytas iš aikštės. „Lietkabelis“ pasinaudojo kauniečių atsipalaidavimu ir faktu, kad už šoninės linijos nebėra Š. Jasikevičiaus ir ketvirtąjį kėlinį laimėjo 25:17.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 21 (8/10 dvit., 26 n.b.), Paulius Jankūnas 14 (6 atk. kam.), Kevinas Pangosas 8, Antanas Kavaliauskas 7, Artūras Milaknis 6.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis (5/7 dvit.) ir Žanis Peineris po 13, Lorenzo Williamsas 11, Arnas Velička 6.