„Žalgiris“ vos išnešė sveiką kailį iš pergalės LKL sezone dar neiškovojusių Prienų

Jure Zdovcas

Lietuvos čempionai žalgiriečiai sekmadienio pavakarę atvyko į Prienus pasiimti lengvos pergalės prieš beviltiškus LKL autsaiderius „Labas GAS“, kurie šiame sezone dar neragavo pergalės skonio. Laikas parodė, kad dėl tos pergalės teko paprakaituoti daug daugiau nei kas nors būtų galėjęs pamanyti.

Nors „Žalgiris“ galop ir laimėjo susitikimą 81:78 (20:21, 20:16, 20:16; 21:25), Vido Ginevičiaus pirmą kartą diriguoti prieniškiai kovėsi kaip liūtai iki pat paskutinių akimirkos sekundžių, kurių metu ir paaiškėjo dvikovos baigtis.

Nors vietos krepšininkai pagirtinai kovojo gerus du kėlinius, trečiojo kėlinio antroje pusėje kamuoliais savo baudos aikštelės kultūristą Joshą Nebo maitinęs „Žalgiris“ ėmė po truputį atitrūkti, o ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje atrodė, kad viskas baigta – tuomet žalgiriečių persvara jau buvo dviženklė.

Vis dėlto, svečiai akivaizdžiai per anksti patikėjo pergale žaisdami prieš jau nuvargusius ir trumpu atsarginių žaidėjų suoleliu disponuojančius šeimininkus. Tuo pasinaudojęs „Labas GAS“ surengė spurtą 20:4 ir po taiklaus Eriko Venskaus tritaškio likus žaisti minutę išsiveržė į priekį 78:76.

Jure Zdovcas paėmė minutės pertraukėlę, o po jos viską į savo rankas paėmė Tyleris Cavanaugh. Iš pradžių amerikietis išlygino rezultatą dvitaškiu iš po krepšio, o likus žaisti 2,5 sekundės ir įskraidino lemiamą trataškį metimą.

Prieniškiams šiame mače dirigavęs Vidas Ginevičius turėtų eiti vyriausiojo trenerio pareigas, poste pakeisdamas į pergalę LKL lygoje šiame sezone „Labas GAS“ taip ir neatvedusį Marius Leonavičių.