Teniso grandų akistatoje R. Federeris pranoko R. Nadalį ir pateko į finalą Vimbldone

Paaiškėjo antrasis Vimbldono turnyro finalistas, kuriuo tapo vienas iš teniso karalių, kurio finale lauks geriausias planetos tenisininkas. Šveicaras Rogeris Federeris (ATP 3) 40-tame tarpusavio susitikime su Rafaeliu Nadaliu (ATP 2) pasiekė 16-ąją pergalę prieš ispaną.

Galutinis pusfinalio rezultatas 7-6, 1-6, 6-3, 6-4, o visa kova truko 3 valandas ir 6 minutes.

Susitikimas prasidėjo nuo užtikrinto abiejų dalyvių žaidimo, kurie sėkmingai laimėjo savuosius padavimus. Tik R. Federeris turėjo progą įgyti pranašumą, tačiau nesugebėjo palaužti priešininko padavimo serijos ir vėliau teko žaisti pratęsimą.

Jame vyko permaininga kova, tačiau tiksliau sužaidė Šveicarijos atstovas, kuris laimėjo pirmą partiją.

Antrame sete antrą pavarą įjungė ispanas, kuris pradėjo žaisti tiesiog triuškinančiai, kas leido laimėti antrą mačo dalį beveik sausu rezultatu.

Bendram rezultatui tapus lygiam, viskas prasidėjo iš naujo. Tačiau R. Federeris pradėjo žaisti geriau ir sugebėjo susikūrti pranašumą ir jį išsaugoti, nors antroji reitingo raketė dar turėjo progų išlygint rezultatą.

Paskutiniame sete situacija išliko ta pati ir šveicaras toliau žaidė sėkmingiau bei greitai sugebėjo palaužti priešininko geimą. Jam vėl teko atlaikyti spaudimą, tačiau, tai padaręs 3-oje reitingo vietoje esantis žaidėjas triumfavo susitikime.

Mačo nugalėtojas atliko 14 ace'ų, o pralaimėtojas 10 tokių padavimų.

Tai buvo jau 11-ta pergalė žolės sezone iš eilės ir Rogeris Federeris dabar turės progą užbaigtį šios dangos etapą puikiai ir be pralaimėjimų šiais metais.

Už patekimą į finalą žaidėjai gauna 1,322,937 € ir 1200 reitingo taškų. Kol kas jo sąskaitoje 8 šio turnyro titulai.