Seserys Williams su vardiniu kvietimu sugrįžta į Vimbldoną: legendinė pora vėl žais kartu

Teniso pasaulis nekantriai laukia istorinio momento – po ketverių metų pertraukos į Didžiojo kirčio turnyrus grįžtanti 44-erių Serena Williams kartu su vyresniąja seserimi Venus gavo vardinį kvietimą dalyvauti Vimbldono moterų dvejetų varžybose. Nors vienetų turnyre legendinių amerikietiškų seserų vardų nerasime, o S. Williams apie galimą pasirodymą individualiose rungtynėse slepia kortus, jų sugrįžimas į elitinį tenisą jau dabar vadinamas didžiausiu birželio įvykiu.

Paskutinį sykį drauge kortą seserys dalijosi 2022 metų „US Open” turnyre, po kurio daugelis manė, kad S. Williams padėjo raketę į šalį visam laikui. Tačiau praėjusią savaitę 44-erių žvaigždė nustebino visus – „Queen's” turnyre ji su Victoria Mboko nugalėjo Erin Routliffe ir Nichole Melichar Martinez duetą. Deja, V. Mboko patyrė kelio raiščių traumą ir pasirodymą teko nutraukti. Šią savaitę Berlyne S. Williams su dešimtąja pasaulio rakete Karolina Muchova stos prieš E. Routliffe ir Giulianą Olmos, o netrukus prie jos prisijungs ir sesuo Venus.

Trečiadienį 46-ąjį gimtadienį minėsianti V. Williams šį sezoną vienetuose patyrė septynis pralaimėjimus iš eilės, tačiau balandžio mėnesį Madride triumfavo dvejetų susitikime kartu su britų tenisininke Katie Boulter. Pernai Vašingtone ji įveikė 23-ejų Peyton Stearns ir tapo antrąja vyriausia moterimi, laimėjusia WTA turo vienetų mačą. Šiemet ji su vardiniu kvietimu pasirodė ir „Australian Open” turnyre.

„Ką čia pasakysi – ji gali nesiimti raketės keturis mėnesius, o tada išeiti į kortą ir smūgiuoti kamuoliuką neįtikėtina jėga, – TNT sporto kanalui kalbėjo V. Williams apie seserį. – Jos smūgių kokybė niekur nedingo, ji nepaprastai užsispyrusi ir apdovanota prigimtiniais gabumais.”

Williams seserys laikomos viena rezultatyviausių dvejetų porų visoje teniso istorijoje. Kartu jos iškovojo 14 Didžiojo kirčio dvejetų titulų, iš kurių net šeši buvo laimėti būtent Vimbldone. Be to, jų kolekcijoje žiba trys olimpiniai aukso medaliai. Vienetų varžybose seserys bendrai surinko 30 prestižiškiausių trofėjų – S. Williams triumfavo 23 kartus (septyni Vimbldono titulai), o V. Williams nepralenkiama buvo 7 sykius (penki titulai Londone).

Vimbldono rengėjai, kurie teigia, kad vardiniai kvietimai tradiciškai skiriami „atsižvelgiant į ankstesnius pasiekimus Vimbldone arba siekiant sustiprinti britų publikos susidomėjimą

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Susiję straipsniai