Aštuntfinalyje staigmeną pateikę čekai eliminavo Nyderlandus

Čekijos rinktinė eliminavo Nyderlandus

Čekijos rinktinė Euro 2020 čempionato aštuntfinalyje netikėtai, rezultatu 2:0 įveikė Nyderlandų nacionalinę komandą ir po devynių metų pertraukos pateko tarp aštuonių stipriausių turnyro rinktinių.

Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko pelnyti įvarčių, o Nyderlandų rinktinei – pataikyti į varžovų vartų plotą. Dvikovos lūžis įvyko antrame kėlinyje, kai prie savo baudos aikštelės ranka kamuolį sustabdęs Matthijsas De Ligtas „užsidirbo“ geltonąją kortelę (55 min.), o po paties teisėjo Sergejaus Karasiovio (Rusija) vaizdo peržiūros – sulaukė ir raudonosios kortelės.

Tomašas Holešas 68-ąją minutę standartinės situacijos metu puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Čekijos rinktinę į priekį 1:0. Patrikas Schickas 80-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir padvigubino Čekijos futbolininkų pranašumą 2:0. Po šio taiklaus smūgio Nyderlandų rinktinė nebeturėjo šansų atsitiesti ir pasibaigus varžybų laikui turėjo pripažinti sensacingą pralaimėjimą.

Vertėtų paminėti tai, kad Čekijos futbolo rinktinė Europos čempionato ketvirtfinalyje susitiks su Danijos futbolininkais. Šių dviejų ekipų susitikimas vyks Baku esančiame futbolo stadione – liepos 3 dieną.