Turkijos lygoje sezoną užbaigęs Šarūnas Jasikevičius su šeima atvyko į Barseloną ir nepraleido progos stebėti Ispanijos krepšinio čempionato finalo serijos rungtynių. Lietuvių specialistas tribūnose palaikė savo buvusį klubą, tačiau katalonai namų arenoje turėjo pripažinti Valensijos ekipos pranašumą – 80:88.
Po šios pergalės „Valencia” finalo serijoje išsiveržė į priekį 2:1 ir atsidūrė vos per vieną laimėjimą nuo Ispanijos čempionų vardo. Ketvirtosios serijos rungtynės numatytos birželio 24 dieną, ir jos vėl vyks Katalonijos sostinėje.
Trečiojo kėlinio pabaigoje svečiai iš Valensijos atrodė tvirtai kontroliuojantys situaciją – 71:53. Tačiau „Barcelona” pademonstruojo neįtikėtiną charakterį ir sugebėjo išlyginti rezultatą iki 73:73, sukeldama tikrą sirgalių ekstazę.
Vis dėlto lemiamu momentu „Valencia” rado atsakymą. Brancou Badio pataikė tritaškį, Jeanas Montero realizavo tris baudas, o Mattas Costello pridėjo dvitaškį. Šis 8:0 spurtas leido svečiams atitrūkti iki 81:73 ir išlaikyti pranašumą iki finalinės sirenos.
Rungtynių didvyriu tapo J. Montero, surinkęs įspūdingus 29 taškus (5/8 dvit., 4/6 trit., 7/7 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus bei 37 naudingumo balus. Nugalėtojų gretose taip pat pasižymėjo Cameronas Tayloras ir Sergio de Larrea (po 13 tšk.) bei Braxtonas Key (12 tšk.).
Pralaimėjusių komandoje išsiskyrė Tornike Shengelia, pelnęs 25 taškus (9/11 dvit.) ir surinkęs 30 naudingumo balų. Dario Brizuela pridėjo 13 taškų, Janas Vesely – 11.