Ispanijos krepšinio pirmenybėse išaiškėjo nauji nugalėtojai – aukso medalius į kaklus užsikabino Valensijos ekipa, finalo serijoje įveikusi Katalonijos sostinės atstovus.
Ketvirtajame lemiamame susitikime svečiuose „Valencia” krepšininkai 108:84 sutriuškino „Barcelona” klubą. Rungtynių ketvirčiai klostėsi taip: 26:23, 21:12, 35:29, 26:20. Finalo serija baigėsi rezultatu 3:1 Valensijos ekipos naudai.
Pirmasis ir iki šiol vienintelis Ispanijos lygos titulas Valensijos vitrinoje atsirado 2016–2017 metų sezone. Praėjusį sezoną šis kolektyvas taip pat kovojo dėl aukso, tačiau tuomet teko pripažinti Madrido „Real” pranašumą – serija baigėsi skaudžiu 0:3.
Šiemet „Valencia” klubas pasiekė istorinį dvigubą laimėjimą – be nacionalinio čempionato trofėjaus, komanda pirmą kartą savo istorijoje prasibrovė į Eurolygos finalo ketverto varžybas.
Lemiamame mače Valensijos puolimas veikė nepriekaištingai – tritaškių taiklumas siekė 48 procentus (15 pataikytų iš 31).
Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Jeanas Montero su 23 taškais (4/8 trit.). Kameronas Tayloras pridėjo 21 tašką ir 6 atkovotus kamuolius, o Omari Moore'as pažymėtas 19 taškų (4/6 trit.).
Barselonos ekipoje išsiskyrė Kevinas Punteris, pelnęs 26 taškus puikiu 7/10 taiklumu iš toli. Tornike Shengelia surinko 15 taškų bei 5 rezultatyvius perdavimus, Janas Vesely įmetė 12 taškų ir sugriebė 7 kamuolius po krepšiais.