„Žalgiris” sutriuškino be trenerio likusį „Lietkabelį” ir priartėjo prie LKL finalo

Kauno „Žalgiris” žengė tvirtą žingsnį link Lietuvos krepšinio lygos finalo. „Betsson” remiamoje LKL pusfinalio serijoje Tomo Masiulio kariauna išvykoje 95:75 pranoko Panevėžio „Lietkabelį” ir serijoje iki trijų pergalių pirmaujo jau 2:0.

Žalgiriečiai pirmąsias rungtynes savo arenoje buvo laimėję 85:75, o dabar sekmadienį namuose turės progą užbaigti seriją ir patekti į finalą.

Prieš antrąjį mačą abiejose stovyklose būta pokyčių. Kauno ekipoje rungtynėms nebuvo registruotas Ignas Brazdeikis, o už dvyliktuko ribos liko Mantas Rubštavičius.

Pirmasis kėlinys praėjo atkaklios kovos ženklu. Ąžuolas Tubelis įspūdingu bloku sustabdė Warreną Washingtoną, panašiu ginklu gynyboje naudojosi ir Mosesas Wrightas. Vis dėlto puolime žalgiriečiai strigdavo ir nepajėgė atitrūkti – 11:11. Laurynas Birutis pasižymėjo su pražanga, Sylvainas Francisco pataikė tritaškį ir svečiai pabėgo iki 17:11. Lazaro Mutičiaus ir Dustino Slevos taškai leido šeimininkams priartėti, tad po pirmo kėlinio skirtumas buvo minimalus – 20:19.

Antrajame ketvirtyje L.Mutičius su L.Biručio pražanga išlygino rezultatą, o Nikola Radičevičius sėkmingu prasiveržimu išvedė panevėžiečius į priekį – 24:22. Po rezultatyvesnės „Žalgirio” atkarpos Paulius Danusevičius tritaškiu suvienodino skaičius ant švieslentės – 30:30. Dovydui Giedraičiui atsakė N.Radičevičius tolimų metimų dvikova, o L.Birutis puskabliu užfiksavo 42:36 pertraukai.

Lemiamas lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Dovis Bičkauskis buvo sumažinęs deficitą iki 41:46, tačiau tada Ą.Tubelis realizavo kelias atakas iš eilės. Situacija panevėžiečiams dar labiau pablogėjo, kai D.Bičkauskis gavo techninę pražangą, o po to dvi technines iš eilės surinko ir vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas, kuriam rungtynės baigėsi anksčiau laiko. S.Francisco rinko lengvus taškus baudų metimais, skirtumas augo iki 59:43. Po Edgaro Ulanovo tritaškio „Žalgiris” jau pirmavo 66:46, o po trijų kėlinių triuškino varžovus 74:56.

Paskutiniame ketvirtyje Gabrieliaus Maldūno dėjimas, Jamelo Morriso tritaškis ir N.Radičevičiaus metimas sukūrė trumpą panevėžiečių pakilimą – 67:82. Tačiau Ą.Tubelis tritaškiu nutraukė šį spurtą ir intriga taip ir nesugrįžo.

„Lietkabeliui” rezultatyviausiai žaidė Jamelas Morrisas – 15 taškų (2/8 trit.), Kristianas Kullamae pridėjo 14, Paulius Danusevičius – 10 taškų ir 7 atkovotus kamuolius, Justas Furmanavičius pelnė 9, Nikola Radičevičius – 7 taškus.

„Žalgirio” gretose dominavo Sylvainas Francisco su 27 taškais (6/8 trit.), Ąžuolas Tubelis surinko 24 taškus ir 5 atkovotus kamuolius, Edgaras Ulanovas pridėjo 13, Laurynas Birutis – 9, Mosesas Wrightas – 8 taškus.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Susiję straipsniai