Pasaulio futbolo čempionato 2026 aštuntfinalio etapas įsibėgėjo ir jau atnešė nemažai staigmenų bei įspūdingų kovų. Turnyro atkrintamųjų varžybų fazė prasidėjo intensyviais susitikimais, kuriuose ne viena favoritė patyrė netikėtų sunkumų.
Kanados rinktinė sėkmingai įveikė Pietų Afrikos barjerą, iškovodama minimalią 1:0 pergalę. Šis rezultatas leido šeimininkams žengti į kitą etapą ir pratęsti savo kelionę gimtajame turnyre. Pietų afrikiečiai kovojo atkakliai, tačiau vieno įvarčio deficito panaikinti nepajėgė.
Brazilijos futbolininkai susitikime su Japonija demonstravo savo meistriškumą ir šventė pergalę 2:1. Pietų amerikiečiai kontroliavo rungtynes ir pelnė du įvarčius, o japonai sugebėjo atsakyti tik vienu tikslu smūgiu. Pentakampionai tęsia kovą dėl šeštojo pasaulio čempiono titulo.
Viena didžiausių turnyro sensacijų – Vokietijos iškritimas. Keturkartiniai pasaulio čempionai dramatiškomis aplinkybėmis nusileido Paragvajui. Pagrindinis laikas baigėsi 1:1, o baudinių serijoje pietų amerikiečiai buvo tikslesni ir iškovojo pergalę 2:1. Vokiečiams tai skaudus smūgis, nes jie tikėjosi žengti daug toliau šiame turnyre.
Dar viena netikėta atomazga laukė Nyderlandų ir Maroko susitikime. Olandai, laikomi viena stipriausių Europos rinktinių, po baudinių serijos krito prieš Maroko ekipą. Pagrindinis laikas vėlgi baigėsi lygiosiomis 1:1, tačiau vienuolikos metrų baudinių mūšyje marokiečiai triumfavo 2:1 ir pratęsė savo įspūdingą pasirodymą turnyre.
Dramblio Kaulo Kranto ir Norvegijos dvikovoje skandinavai šventė pergalę 2:1. Norvegai parodė solidų futbolą ir užtikrintai kontroliavo situaciją aikštėje, neleisdami afrikietiškiems varžovams atsitiesti po praleistų įvarčių.
Prancūzijos rinktinė įtikinamai sutriuškino Švediją 3:0. Gali būti laikomi vienais iš pagrindinių turnyro favoritų, prancūzai demonstravo puikią formą ir nepaliko jokių šansų skandinavams. Triuškinanti pergalė rodo, kad Les Bleus yra pasiruošę kovoti dėl aukščiausių tikslų.
Meksikos futbolininkai namų sirgalių akivaizdoje įveikė Ekvadorą 2:0. Šeimininkai žaidė užtikrintai ir pelnė du įvarčius, išlaikydami savo vartus sausus. Ši pergalė leidžia meksikiečiams tęsti kovą gimtajame turnyre.
Artimiausiomis dienomis laukia dar daugiau įdomių susitikimų. Anglija susitiks su Kongo Demokratine Respublika, Belgija kovos prieš Senegalą, o JAV rinktinė priims Bosniją ir Hercegoviną. Taip pat laukiami Ispanijos ir Austrijos, Portugalijos ir Kroatijos bei Šveicarijos ir Alžyro mūšiai.
Lietuvos A lygoje taip pat vyksta intensyvios kovos. „Žalgiris" sužaidė be įvarčių su „Džiugu" (0:0), o „TransINVEST" įtikinamai 3:1 nugalėjo Šiaulius. „Sūduva" išvykoje 2:1 palaužė Panevėžio ekipą ir sustiprino savo pozicijas čempionate.
Artimiausi futbolo mačai
Pasaulio taurė
Kanada – Marokas
07-05, 18:45
Šiauliai – Žalgiris
07-06, 18:45
Sūduva – TransINVEST
07-11, 19:00
Kauno Žalgiris – Panevėžys
07-12, 18:45
TransINVEST – Banga
07-12, 19:00
Šiauliai – Hegelmann
07-13, 18:45
Žalgiris – Sūduva
Ledo ritulio specialistas aukštai įvertino Ignatavičių: „Panthers" padarė puikų pasirinkimą naujokų biržoje
2026 metų NHL naujokų birža jau baigėsi, o ledo ritulio žinovai ėmėsi analizuoti, kurios komandos šiemet priėmė protingiausius sprendimus. Tarp dažniausiai minimų vardų – Lietuvos atstovas Simas Ignatavičius.
Garsaus ledo ritulio portalo „Elite Prospects" analitikas Robertas Chalmersas buvo paprašytas įvardyti labiausiai patikusį šių metų naujokų biržos pasirinkimą. Specialistas nedvejodamas paminėjo būtent lietuvį kaip savo asmeninį favoritą.
„Žaidėjas, kuris mane sužavėjo naujokų biržos pabaigoje, buvo Simas Ignatavičius. Tai, kad Floridos „Panthers" ekipa jį pakvietė 40-uoju šaukimu, buvo tobulas sprendimas", – komentavo R. Chalmersas.
Patyrusio skauto vertinimu, lietuvių kilmės žaidėjas puikiai atitinka „Panthers" komandos filosofiją ir žaidimo būdą.
„Jis idealiai dera prie „Panthers" sistemos. Oponentams bus itin sudėtinga kovoti prieš jį. Jis jau šiuo metu profesionalų lygmenyje sugeba generuoti puolimo galimybes veržiantis į aikštelės centrą, o jo ryžtingumas bei agresyvus žaidimas visoje aikštėje tiksliai atspindi Floridos klubo poreikius", – dėstė analitikas.
R. Chalmersas įsitikinęs, kad S. Ignatavičius stipriausioje pasaulio lygoje gali pasirodyti kur kas greičiau, nei prognozuoja dauguma.
„Mane visiškai nenustebintų, jei jis užsitikrintų vietą „Panthers" trečiajame ar ketvirtajame penkete anksčiau, nei tikisi daugelis", – reziumavo ekspertas.
Pats S. Ignatavičius anksčiau yra užsiminęs, kad nebūtų nusiteikęs prieš dar vieną sezoną praleisti Šveicarijoje ir ten tobulinti savo įgūdžius, tačiau jeigu „Panthers" organizacija pareikštų norą jį matyti savo gretose, jis būtų pasiruošęs persikelti į NHL jau ateinantį sezoną.
U17 rinktinė aštuntfinalyje nušlavė savo varžovus
„Pistons" klubo Sabonis nedomina
Privatumo politika
Kontaktai: info@
Pranešimus spaudai siųskite: naujienos@
Dėl reklamos kreiptis: [email protected]
All Media Digital
KREPŠINIO NAUJIENOS
Europos krepšinio čempionato naujienos
NBA naujienos
Eurolygos naujienos
LKL naujienos
Europos taurės naujienos
FUTBOLO NAUJIENOS
Čempionu lygos naujienos
Anglijos „Premier" lygos naujienos
Ispanijos „La liga" naujienos
Lietuvos „A lygos" naujienos
Vokietijos „Bundesliga" naujienos
Italijos „Serie A" naujienos
Prancūzijos „Ligue 1" naujienos
DVIKOVOS SPORTO NAUJIENOS
Bokso naujienos
MMA naujienos
Kito dvikovos sporto naujienos
TENISO NAUJIENOS
VANDENS SPORTO NAUJIENOS
REGBIO NAUJIENOS
TINKLINIO NAUJIENOS
KREPŠINIO TVARKARAŠČIAI
Europos krepšinio čempionato tvarkaraštis
LKL tvarkaraštis
Eurolygos tvarkaraštis
FUTBOLO TVARKARAŠČIAI
EURO 2024 tvarkaraštis
Čempionų lygos tvarkaraštis
Anglijos „Premier" lygos tvarkaraštis
Ispanijos „La liga" tvarkaraštis
Lietuvos „A lygos" tvarkaraštis
Vokietijos „Bundesliga" tvarkaraštis
Italijos „Serie A" tvarkaraštis
Prancūzijos „Ligue 1" tvarkaraštis
KREPŠINIO REZULTATAI
FUTBOLO REZULTATAI
Čempionų lygos rezultatai
Anglijos „Premier" lygos rezultatai
Ispanijos „La liga" rezultatai
Lietuvos „A lygos" rezultatai
Vokietijos „Bundesliga" rezultatai
Italijos „Serie A" rezultatai
Prancūzijos „Ligue 1" rezultatai
KREPŠINIO LENTELĖS
FUTBOLO LENTELĖS
Anglijos „Premier" lygos lentelė
Ispanijos „La liga" lentelė
Lietuvos „A lygos" lentelė
Vokietijos „Bundesliga" lentelė
Italijos „Serie A" lentelė
Prancūzijos „Ligue 1" lentelė
REKOMENDUOJAME
Paskolos
SMS kreditai