7 faktai, kuriuos turėtumėte žinoti prieš pasaulio futbolo čempionato pradžią

Futbolo aistruoliai po ketverių metų pertraukos vėl galės mėgautis stipriausių planetos rinktinių žaidimu. Jau artėjantį ketvirtadienį Rusijoje startuos pasaulio futbolo čempionatas. BBC žurnalistai išskyrė septynis įdomiausius faktus, kuriuos turėtumėte žinoti.

Daugiausiai kartų pasaulio čempionate triumfavusios rinktinės

Šiuo metu daugiausiai kartų nugalėtojų taurę į viršų kėlė Brazilija, kuri tai darė 5 kartus. Vis dėlto, ši rinktinė paskutinį kartą triumfavo 2002 metais. Brazilija surengė pasaulio čempionatą 2014 metais, tačiau tada šeimininkų kelias baigėsi skaudžiu pralaimėjimu pusfinalyje, kai net 1-7 turėjo pripažinti Vokietijos komandos pranašumą. Vos vienu trofėjumi mažiau yra iškovojusios Vokietijos ir Italijos rinktinės. Šioms komandoms tai pavyko padaryti po 4 kartus.

Pasaulio futbolo čempionate triumfuoti pavyko tik Europos (11 kartų) ir Pietų Amerikos (9) žemynų rinktinėms.

Daugiausiai įvarčių pelnę žaidėjai

Vokietijos rinktinės įvarčių mašina Miroslavas Klose pasižymėjo net 16 kartų. Puolėjas dar 2016 metais nusprendė pakabinti futbolo batelius ant vinies ir atsisveikino su profesionalo karjera. Vis dėlto, jis dalyvaus šiame čempionate Rusijoje kaip savo šalies darbuotojas.

Brazilas Ronaldo rikiuojasi antroje vietoje ir kamuolį į vartų tinklą pasiuntė 15 kartų. O net 8 iš jų įmušė 2002 metais padėdamas savo atstovaujamai rinktinei triumfuoti pasaulio futbolo čempionate.

Prancūzas Justas Fontaine‘as vis dar yra daugiausiai įvarčių viename turnyre pelnęs žaidėjas. Futbolininkas 1958 metais vykusiame čempionate įmušė 13 įvarčių per 6 sužaistas rungtynes.

Futbolininkai, kurie žais šiame pasaulio čempionate Rusijoje

Iš visų žaidėjų, kurie įmušė 10 ar daugiau įvarčių pasaulio futbolo čempionato pirmenybėse, tik vienintelis Vokietijos atstovas Thomas Mulleris atvyks į Rusiją kaip žaidėjas. Mulleris (10) norėdamas prisijungti prie savo tėvynainio Klose sąrašo viršūnėje, turi sudaužyti savo penkių įvarčių rekordą, kurį buvo užfiksavęs viename turnyre.

Rafaelis Marquezas vyks į pasaulio futbolo čempionatą atstovauti Meksikos rinktinei jau penktąjį kartą, tačiau yra užfiksavęs tokį patį pelnytų įvarčių rodiklį kaip ir Cristiano Ronaldo – po 3.

Komandos atlieka vis mažiau smūgių

Paskutiniame pasaulio čempionate buvo užfiksuotas rekordiškai mažas smūgių per rungtynes skaičius. 2014 metų finale buvo atlikta vos 20 smūgių per 120 minučių. Nepaisant to, vidutiniškai per rungtynes buvo mušama po 2.7 įvarčio, o tai yra didžiausias pasiektas rezultatas nuo 1982 metų.

„Premier“ lyga dominuoja šiame pasaulio futbolo čempionate

Anglijos rinktinė pasaulio futbolo čempionate triumfavo 1966 metais. Per visą šį laikotarpį komanda ketvirtfinalio barjerą peržengė vos vieną kartą. Vis dėlto, tai nesustabdė kitų šalių komandų į savo sudėtis įtraukti žaidėjus, kurie rungtyniauja Anglijos lygose. O „Premier“ lyga turės daugiausiai atstovų šiame čempionate.

Pasaulio futbolo čempionate iš viso buvo užregistruoti 130 žaidėjai, kurie rungtyniauja pirmose trijose Anglijos lygose. Iš Ispanijos tokių žaidėjų yra 81, o Vokietijos 67. Urugvajus, Panama, Saudo Arabija ir Rusija yra vienintelės šalys, kurios savo sudėtyje neturi žaidėjų, kurie rungtyniautų Anglijoje.

Anglija yra vienintelė rinktinė, kurios sudėtyje visi 23 žaidėjai yra iš komandų, kurie rungtyniauja toje pačioje lygoje. O Švedija ir Senegalas yra vienintelės komandos, kurios savo gretose neturi nei vieno žaidėjo iš vietinės lygos.

Turnyrų šeimininkų pasirodymai

Brazilija rengė pasaulio čempionatą du kartus. Jie pralaimėjo kovą dėl titulo prieš Urugvajų 1950 metais, o 2014 m. patyrė žeminantį pralaimėjimą, kai net 1-7 turėjo pripažinti Vokietijos pranašumą.

Vis dėlto, kitos rinktinės, turėdamos savo sirgalių palaikymą, pasirodė kur kas geriau. Rusija tikėsis, jog jie gali išlaikyti šią tendenciją ir išeiti iš grupės, kurioje kovos su Urugvajaus, Egipto ir Saudo Arabijos komandomis.

Jei jiems pavyks tai įgyvendinti, Pietų Afrika išliks vienintele čempionatą rengusia valstybe, kuri buvo eliminuota jau po pirmojo etapo.

Skirtinga rinktinių realizacija nuo 11 metrų atžymos

Vos vienas vokietis yra nerealizavęs 11 metrų baudinio pasaulio futbolo čempionate. Ši rinktinė triumfavo visuose keturiuose susitikimuose, kai rungtynių nugalėtojas paaiškėjo po 11 metrų baudinių serijos. Anglija yra blogiausia pasaulio futbolo čempionato komanda 11 metrų baudinių serijos istorijoje. Iki šiol jie pralaimėjo visas 3 serijas, kuriose dalyvavo.

Argentinos rinktinė 11 metrų baudinių serijoje suklupo vos vieną kartą – laimėjo tokius 4 susitikimus iš 5, tuo tarpu Brazilija triumfavo 3 iš 4.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts