Išrinkti geriausi šalies lengvaatlečiai

Geriausi 2021 metų Lietuvos lengvaatlečiai

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taryba išrinko geriausius 2021 metų šalies lengvaatlečius. Buvo renkamas geriausias metų lengvaatletis, lengvaatletė, kylanti žvaigždė bei geriausias neolimpinės rungties lengvaatletis.

Geriausiu 2021 metų lengvaatlečiu vyru tapo Andrius Gudžius, šiuo apdovanojimu besidžiaugiantis jau šeštąjį sykį. Anksčiau šis sportininkas yra ne kartą laimėjęs ir geriausio Lietuvos sportininko metų titulą. Nors Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse šis trisdešimtmetis kaunietis ir nesublizgėjo bei liko šeštas, kurį laiką jis buvo sezono lyderiu disko metimo rungtyje, kuomet gegužę Birštone savo sporto šakos įrankį nuskraidino 68,62 metro.

Tarp moterų nugalėjo Liveta Jasiūnaitė. Ši Rokiškyje gimusi, bet dabar Kaune gyvenanti ieties metikė buvo viena tų, kurios nustebino visą tautą olimpiniame Tokijuje. Skirtingai nei dauguma delegacijos narių, ji neatvyko į Japoniją nuo olimpiados pradžios, o atvažiavo prieš pat savo startą. Pasak sportininkės, toks sprendimas padėjo susitelkti tiek fiziškai, tiek psichologiškai, o galutinis rezultatas – 7-oji vieta, pranoko tiek pačios Livetos, tiek jos trenerės Teresės Nekrošaitės, tiek visos LLAF lūkesčius.

Kylančios žvaigždės statusas atiteko legendinio Lietuvos disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnui Mykolui. Už Atlanto mokslus krentantis diskininkas šiuos metus įsimins visą likusį gyvenimą, mat per juos tapo tiek Europos, tiek pasaulio čempionu. Kolkas kiek lengvesnį 1,75kg svorio diską mėtantis M. Alekna 2021 metais laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo. Be to, sezono metu 1,75kg svorio diską jis numetė 69,81 metro, o tai – antras rezultatas šio svorio disko metimo rungtyje pasaulio istorijoje.

Sąrašą užbaigė geriausiu neolimpinės rungties atstovu išrinktas Aleksandras Sorokinas. Keturiasdešimtmetis atletas per šiuos jau į užmarštį nueinančius metus gerino ne vieną rekordą, tarp kurių buvo 100 mylių bėgimo rekordinis laikas (11h 14min. 55sek.), taipogi didžiausias įveiktas atstumas žmonijos istorijoje bėgant 12 valandų (168,7km) ir 24 valandų (309,399 km) trukmės ultramaratonus.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts