Ar slidinėsime Alpėse šią žiemą?

LukaLeroy Toussaint

Daugiau nei 3000 slidinėjimo centrų visame pasaulyje yra atidaryti keturiasdešimtyje skirtingų šalių, keturiuose kontinentuose. Mums aktualiausi Europoje esantys slidinėjimo centrai veikia Andoroje, Armėnijoje, Austrijoje, Baltarusijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, Estijoje, Gruzijoje, Graikijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lichtenšteine, Moldovoje, Montenegro, Šiaurės Makedonijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Serbijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir Ukrainoje.

Vietinės vyriausybės yra nusprendusios neleisti slidinėjimo centrams operuoti šiose valstybėse: Belgijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Lietuvoje, Mongolijoje, Škotijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

Apžvelgsime Lietuvių pamėgtas šalis ir paprognozuosime kada kurortai galėtų atsidaryti esant šios dienos (2021 sausio 25 dienos) informacijai:

PRANCŪZIJA

Sausio 18 dieną Prancūzijos valdžia paskelbė, kad Prancūzijoje esantys kurortai galėtų atsidaryti vasario viduryje arba gale, jei naujų covid-19 atvejų skaičius bus stabilizavęsis ties 5000 naujų atvejų per dieną. Slidinėjimo centrai mano, kad jiems bus leista atsidaryti tik kovo mėnesį, kas reikštų labai nuostolingą sezoną, nes vasaris Prancūzijoje yra high-season.

ITALIJA

Sausio 15 dieną Italijos vyriausybė paskelbė, kad slidinėjimo centrai galės atsidaryti nuo vasario 15 dienos. Slidinėjimo centrai džiugiai sutiko šią žinią ir tiki, kad situacija nepablogės ir jiems bus leista atsidaryti, o jie užtikrins visus saugumo reikalavimus.

AUSTRIJA

Nors ir austriški slidinėjimo centrai yra atviri vietiniams gyventojams (viso veikia per 400 slidinėjimo centrų) – viešbučiai ir restoranai lieka uždaryti, tad atvykėliams nėra galimybės slidinėti. Sausio 17 dieną Austrijos vyriausybė paskelbė griežtinanti karantino sąlygas iki vasario 8 dienos, po kurios stebės ar situacija gerėja, bet greičiausiai viešbučiai ir restoranai turės likti uždaryti iki vasario pabaigos.

ŠVEICARIJA

Daugiau nei 100 Šveicarijoje operuojančių slidinėjimo centrų yra atviri su itin griežtomis saugumo priemonėmis.

SLOVAKIJA

Nors sezono pradžioje ir buvo leista centrams atsidaryti, tačiau sausio 12 dieną vyriausybė nusprendė visus centru uždaryti ir laukti geresnių skaičių susirgimų kreivėje.

Kol kas – prognozės tikrai nėra labai optimistinės ir panašu, kad 20/21 metų sezonas bus pats prasčiausias visiems slidinėjimo sportą mėgstantiems lietuviams. Tie, kurie vis dar tikite, kad kovą situacija pasikeis į gerą – apsilankykite www.snowcamp.lt ir išsirinkite individualias slidinėjimo keliones į geriausius Prancūzijos slidinėjimo centrus už ypač mažą kainą.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts