Pasaulio ledo ritulio čempionate – Švedijos triuškinanti pergalė

Latvijoje ir toliau tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas. Antradienio vakarą iš viso sužaisti keturi mačai. Bene skambiausią dienos pergalę iškovojo Švedijos rinktinė, kuri net 7:0 sutriuškino be pralaimėjimų iki šiol žengusius Šveicarijos sportininkus.

Šveicarijos ledo ritulio žaidėjai mačą ženkliai efektyviau nei varžovai ir pirmajame kėlinyje atliko net 8 smūgius į vartų plotą, kai švedai atsakė vos 6. Vis tik pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržė švedai, kai i8 minutę įvartį pelnė J. Frodenas. Dar po dviejų minučių rezultatą padvigubino A. Kempe.

Antrajame kėlinyje Švedijos rinktinė ir toliau nesunkiai nuginklavo šveicarų vartininką bei antrąją kėlinio minutę trečiąjį ekipos įvartį pelnė V. Olofssonas. Dar po 8 minučių įvartį pridėjo antrą sykį pasižymėjęs J. Fodenas.

Trečiajame kėlinyje beviltiškai atrodančius šveicarus ir toliau spaudė Skandinavijos atstovai. Pirmąją kelinio minutę įvartį pridėjo M. Nygrenas. 7-ąją minutę šeštąjį komandos įvartį pelnė N. Lundkvistas. Galutinis taškas padėtas 11-ąją minutę kai H. Tommernesas pasiuntė ritulį į vartų tinklą ir rezultatas tapo 7:0.

Tai buvo vos pirmoji Švedijos pergalė čempionate. Iki šiol švedai buvo patyrę du pralaimėjimus, kai nusileido Baltarusijos ir Danijos sportininkams. Tuo tarpu Šveicarijai tai buvo tik pirmasis pralaimėjimas. Iki šio mačo šveicarai net 5:2 nugalėjo čekus ir 1:0 palaužė danus.