A. Lukašenka šėlsta: įsakė sumažinti futbolininkų algas

A. Lukašenka

Neteisėtai 2020 metų vasarą dar vienai prezidentavimo kadencijai perrinktas Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka toliau kelia audras savo šalies sporte.

Neseniai šalies vadovas teigė, jog išvarys sportininkų žmonas su šluotomis. Toks pareiškimas pasigirdo po to, kai šios, kartu su savo vyrais sportininkais, parėmė Baltarusijos opoziciją.

Po neseniai įvykusių Baltarusijos vyrų rinktinės pralaimėjimo Čekijai 0:1 ir šalies jaunimo rinktinės pralaimėjimo Islandijai 1:2, A. Lukašenka teigė, jog jam buvo gėda žiūrėti į rungtyniaujančius Baltarusijos futbolininkus. maža to, rinktinių pademonstruotą futbolą jis pavadino netgi šlykščiu.

Pastaruoju metu sėkmingu žaidimo nežavėjo ir Baltarusijos futbolo klubai. UEFA Europos turnyrų atrankoje jie iš viso sužaidė 10 rungtynių, patyrė 9 pralaimėjimus ir iškovojo vos vieną pergalę. Visi keturi klubai neperžengė pirmųjų atrankos etapų barjero.

Šalies sporto ir turizmo ministrui Sergejui Kovalčiukui pareiškus, jog šiuo metu Baltarusijoje žaidžiančių futbolininkų vidutinės algos siekia nuo 4 iki 5 tūkst. JAV dolerių, A. Lukašenka žengė beprecedentį žingsnį kaip valstybės vadovas ir įsakė sumažinti šalyje rungtyniaujančių profesionalių futbolininkų atlyginimus iki 2,7 tūkst. dolerių (maždaug 8000 Baltarusijos rublių).

Kiek anksčiau A. Lukašenka pasipiktino ir ledo ritulininkų rezultatais, po to, kai šalies rinktinė nepateko į olimpines žaidynes.

Įtūžęs diktatorius tuomet išleido įsaką, raginantį sumažinti šalies bendrovių paramą ledo rituliui.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts