Arabų princo perpirktas „Newcastle United“ šturmuos Anglijos futbolo grandus

Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas

Legendinis „Newcastle United“ vėl mėgins grįžti į Anglijos Premier“ lygos futbolo lyderių gretas. Tuo galima neabejoti po to, kai apie klubo savininkų pasikeitimą oficialiai paskelbė pati „Premier“ lyga. Taipogi pridedama, jog patys arabai tik rems klubą finansiškai, tačiau jo nevaldys.

Iš net 14 metų klubą valdžiusio Mike'o Ashley jį perpirko Saudo Arabijos karūnos princas Mohammedas bin Salmanas, vadovaujantis šalies Viešajam investiciniam fondui. Šio fondo valdomas konsorciumas ir sumokėjo 305mln. svarų sterlingų minėtam M. Ashley, perimant kontrolinį akcijų paketą.

Šis Saudo Arabijos Viešasis investicinis fondas (PIF) valdo lėšas, kurių bendra vertė, anot Britanijos žiniasklaidos šaltinių, siekia maždaug 250 mlrd. svarų sterlingų, tad šiaip jau įspūdingai atrodanti 305mln. „Newcastle United“ kaina šiam fondui tėra tik menka investicija.

Žinant, kokiais pinigais disponuoja naujieji „šarkų“ savininkai, galima neabejoti, kad dabar klubas nusitaikys į Anglijos futbolo grandus ir laikui bėgant taps vienu didžiūnų, besikausiančių dėl aukščiausių pozicijų Anglijos futbolo čempionate ir vietos Čempionų lygoje.

(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)
Related Posts