Čempionų lyga: du Ben Yedderio įvarčiai eliminavo „Manchester United“, „Roma“ – kitame etape

Antradienį UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos atsakomosios aštuntfinalio rungtynės.

Didžiausia turnyro staigmena užfiksuota "Old Trafford" stadione. "Manchester United" po lygiųjų pirmoje dvikovoje su "Sevilla" siekė atsitiesti namuose, tačiau Jose Mourinho planas nesuveikė – svečiai iš Ispanijos pasiekė pergalę rezultatu 2-1 ir sensacingai iš turnyro eliminavo "raudonųjų velnių" kariauną.

Pirmoji dvikova Ispanijoje baigėsi nuliniu rezultatu, todėl favoritų šioje akistatoje nebuvo. "Raudoniesiems velniams" buvo svarbu nepraleisti ir pirmajame kėlinyje tai pavyko padaryti.

Vis dėlto jau nuo pat pirmų minučių šeimininkai susidūrė su rimtomis problemomis – "Sevilla" dominavo su kamuoliu ir kūrė pavojingas atakas, tačiau "Man Utd" ekipą gelbėjo gana prasta svečių realizacija.

Antrajame kėlinyje "Sevilla" kiek mažino apsukas. "Raudonieji velniai" pasileisdavo į greitas atakas, tačiau svečių gynyba taip pat nebraškėjo – užtikrintai žaidė tiek gynėjai, tiek vartus saugojęs Sergio Rico.

Rungtynių scenarijų pakeitė pirmasis Vincenzo Montella keitimas – aikštėje Luisą Murielą pakeitė rezultatyviausias komandos žaidėjas Wissamas Ben Yedderis.

72-ąją minutę aikštėje pasirodęs prancūzas jau po dviejų minučių nutildė "Old Trafford" tribūnas – puikų perdavimą iš Pablo Sarabia sulaukęs puolėjas pabėgo nuo varžovų gynėjų ir tikslu smūgiu į patį vartų kampą nuginklavo Davidą De Gea.

"Man Utd" po šio akibrokšto rimtai sutriko, nes visą susitikimą buvo susikoncentravę ties gynyba, o dabar atsidūrė situacijoje, kuri reikalavo jau net dviejų įvarčių.

Tačiau ties tuo Europos lygos nugalėtojų problemos nesibaigė – 78-ąją minutę jie buvo pasiųsti į nokdauną, kai dublį į savo sąskaitą įsirašė W. Ben Yedderis. Prancūzas standartinės situacijos metu galva atliko smūgį į varžovų vartus, jį dar spėjo atremti De Gea, tačiau tai padarė tik pirštų galais ir kamuolys leisdamas ore įkrito į vartus.

"Man Utd" atsidūrė katastrofiškoje situacijoje. Šeimininkams reikėjo trijų įvarčių, todėl "Sevilla" po antrojo įvarčio jau patikėjo savo patekimu į kitą etapą.

84-ąją minutę Romelu Lukaku puikiu smūgiu sumažino atsilikimą iki įvarčio, tačiau "Man Utd" komandai reikėjo dar dviejų tikslių smūgių, o "Sevilla" daugiau nebeklydo ir rezultatu 2-1 žengė į ketvirtfinalį.

"Sevilla" šį vakarą prisimins dar ilgai. Tai buvo jų pirmoji pergalė žaidžiant Anglijoje, o į Čempionų lygos ketvirtfinalį andalūzai žengė pirmą kartą po 60 metų pertraukos.

Kitose rungtynėse taip pat netrūko atkaklios kovos. Pirmajame susitikime pergalę rezultatu 2-1 pasiekusi Donecko "Shakhtar" tik dėl išvykos įvarčio taisyklės liko už Čempionų lygos borto – "Roma" namuose džiaugėsi minimalia pergale ir patekimu tolyn.

Į ketvirtfinalį šeimininkus išvedė puolėjas Edinas Džeko. Ukrainiečiai bandė atsitiesti, tačiau 79-ąją minutę liko žaisti dešimtyje ir galiausiai susitaikė su nesėkme bei pasitraukimu iš turnyro.

Rezultatai:

"Manchester United" 1 – 2 "Sevilla"
(Pirmas mačas: 0-0; galutinis rezultatas: 1-2)
74′ [0 – 1] W. Ben Yedder
78′ [0 – 2] W. Ben Yedder
84′ [1 – 2] R. Lukaku

"Roma" 1 – 0 "Shakhtar"
(Pirmas mačas: 1-2, galutinis rezultatas: 2-2)
52′ [1 – 0] E. Džeko
79′ I. Ordets ("Shakhtar") pašalintas iš aikštės