Čempionų lyga: „Real“ prakaitavo Amsterdame, „Tottenham“ sutriuškino BVB (VIDEO)

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos pirmosios aštuntfinalio rungtynės. Šį kartą kova kėlėsi į Londoną ir Amsterdamą.

"Wembley" stadione Londono "Tottenham" priėmė Dortmundo "Borussia" futbolininkus. Antrajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungęs Šiaurės Londono klubas netikėtai rezultatu 3:0 sutriuškino grupių etape puikiai žaidusią Dortmundo komandą.

Pirmajame kėlinyje komandos šaudė tuščiais šoviniais, tačiau vakaro vyšnaitę antrajame kėlinyje pasiliko savo žiūrovų akivaizdoje žaidęs "Tottenham".

Jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje po puikaus Jano Vertongheno perdavimo šeimininkus į priekį išvedė Heungas-minas Sonas.

Vėliau "Borussia" laikėsi ir susikūrė keletą progų, tačiau "Tottenham" mačo pabaigoje sudavė didžiulį smūgį svečiams. 83-ąją minutę pranašumą padidino tas pats J. Vertonghenas, o dar po trijų minučių trečią įvartį smeigė Fernando Llorente.

BVB po šio smūgio taip ir neatsitiesė ir į Vokietiją grįžta su trijų įvarčių deficitu.

Kitose rungtynėse Amsterdamo "Ajax" metė iššūkį turnyro čempionui Madrido "Real" klubui. Pirmajame kėlinyje dominavę "Ajax" futbolininkai galiausiai buvo priversti pripažinti "baltųjų" ekipos pranašumą – 1:2.

Nuo pat pradžių kandžiu varžovu Madrido komandai laikytas "Ajax" vos nepateikė sensacijos. Itin agresyviai susitikimą pradėję Amsterdamo ekipos futbolininkai dominavo pirmąsias 15 minučių.

"Real" niekaip nesugebėjo perimti rungtynių kontrolės ir 37-ąją minutę buvo nubausti įvarčiu. Po standartinės situacijos kamuolį į vartus pasiuntė Nicolo Tagliafico, tačiau svečius iš Ispanijos sostinės išgelbėjo Dušanas Tadičius, kuriam po VAR peržiūros buvo skirta nuošalė. Teisėjas nusprendė, kad serbas smūgio metu trukdė Thibaut Courtois, todėl "Ajax" galiausiai liko be įvarčio.

Antrajame kėlinyje "Ajax" spaudimas sumažėjo, o "Real" pradėjo daugiau žaisti su kamuoliu. 60-ąją minutę tai atnešė rezultatą – kairiajame krašte spurtavęs Vinicius Junioras prabėgo pro kelis varžovus ir tiesiai prieš vartus parideno kamuolį Karimui Benzema, kuris galingu smūgiu išvedė svečius į priekį.

Visgi "Ajax" nepasidavė ir 73-ąją minutę jau džiaugėsi oficialiu įvarčiu – po Davido Nereso perdavimo tiksliai kamuolį į vartus smūgiavo baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Hakimas Ziyechas.

Rungtynių scenarijus komandas vedė prie lygiųjų, tačiau viena kontrataka 87-ąją minutę nubraukė visą "Ajax" darbą – po nuostabaus Dani Carvajalio perdavimo kamuolį į tuščius vartus nukreipė Marco Asensio.

Atsakomosios rungtynės tarp šių keturių komandų įvyks kovos 5-ąją dieną.

Rezultatai:

"Tottenham" 3 – 0 "Borussia"
47′ [1 – 0] H-M. Son
83′ [2 – 0] J. Vertonghen
86′ [3 – 0] F. Llorente

"Ajax" 1 – 2 "Real Madrid"
60′ [0 – 1] K. Benzema
75′ [1 – 1] H. Ziyech
87′ [1 – 2] M. Asensio