Euro 2020: Anglija nutraukė daugiau nei pusšimtį metų trukusį prakeiksmą

Anglija eliminavo Vokietijos rinktine

Antradienį Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje ginklus surėmė Anglijos ir Vokietijos rinktinės. Po dviejų, rungtynių antroje pusėje pelnytų įvarčių – rezultatu 2:0 (0:0) pergalę šventė Garetho Southgate‘o auklėtiniai bei iškopė į turnyro ketvirtfinalį.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos stengėsi sukurti ir realizuoti pavojingas situacijas, tačiau nei vienai komandai to padaryti nepavyko. Pergalę lėmė antroji varžybų dalis, kuomet 75 ir 86 žaidimo minutę Anglijos kariauna sugebėjo nuginkluoti Vokietijos rinktinės vartininką ir padėti tašką šioje dvikovoje.

Pirmojo įvarčio autoriumi tapo Raheemas Sterlingas, kuris puikiu smūgiu nepaliko vilčių vokiečių vartininkui ir išvedė savo komandą į priekį rezultatu 1:0. Tiesa, 81-ąją minutę Thomas Mulleris turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau pastarajam pritrūko tikslumo ir kamuolys skriejo pro šalį. Tašką nervinguose rungtynėse padėjo anglų žvaigždė Harry Kane‘s. Pastarasis po komandos draugo perdavimo – taikliu smūgiu galva dar kartą nuginklavo priešininkų komandos vartininką ir užtvirtino savo šalies komandos pergalę.

Vertėtų paminėti tai, kad Anglijos rinktinė prieš vokiečius finaliniuose turnyruose nebuvo laimėjus nuo 1966-ųjų metų. Taip pat primename, kad šios poros laimėtojas susitiks su Švedijos ir Ukrainos aštuntfinalio nugalėtoju.