Euro 2020: Atidarymo mače italų įvarčiai nuskandino Turkiją

Italija sutriuškino Turkiją

Pirmose Europos futbolo čempionato rungtynėse Romos olimpiniame stadione Italija 3:0 (0:0) pranoko Turkiją.

Rungtynės prasidėjo gana klampiai, tačiau Italijos rinktinė daugiau kontroliavo kamuolį ir kantriai ieškojo spragų Turkijos gynyboje. Pirma galimybė pasižymėti italams pasitaikė sužaidus 17 minučių, tačiau po kombinacijos sienele patogiai po koja jam atšokusiu kamuoliu Lorenzo Insignia pasinaudoti nesugebėjo, o po penkių minučių stiprų Georgio Chiellini smūgį galva po kampinio atrėmė turkų vartininkas Ugurkanas Cakiras.

Antroje pirmo kėlinio pusėje italai dar pabandė suregzti kelias pavojingesnes atakas, tačiau gynybiniuose apkasuose pasislėpę Senolo Guneso auklėtiniai puikiai neatralizavo visus italų bandymus. Gi puolime turkų pasirodymas atrodė daugiau nei kukliai – per pirmą kėlinį ši ekipa neatliko nė vieno smūgio į Roberto Mancini komandos vartos.

Po pertraukos italų turėtas pranašumas žaidime netruko įsižiebti ir rungtynių švieslentėje. Jau 53-ąją minutę Domenico Berardi smūgį mėginęs blokuoti Turkijos rinktinės vidurio gynėjas Merihas Demiralis nukreipė kamuolį į savus vartus.

Dar po 13 minučių turkų vartininkas U. Cakiras atrėmė pavojingą Leonardo Spinazzolos smūgį, tačiau pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs C. Immobile rezultatą padvigubino.

80-tą minutę pelnytas L. Insigne įvartis jau tebuvo daili vyšnaitė ant Italijos pergalės torto.

Šeštadienį A grupėje dar kausis Velso bei Šveicarijos rinktinės.