Euro 2020: Staigus įvarčių lietus ir olandų triumfas

Olandams priklausė galutinis žodis

Antrose C grupės rungtynėse sekmadienio vakare Amsterdame susitiko C grupės favoritėmis laikomos Ukraina ir Olandija, ir taip buvo kolkas efektingiausios čempionato rungtynės. Jas rezultatu 3:2 (0:0) laimėjo namuose žaidę Nyderlandų futbolininkai.

Ekipos gražų ir atakuojantį futbolą žaidė jau pirmajame kėlinyje, tačiau mačui pasiekus pusiaują švieslentėje degė du nuliai.

Viskas pasikeitė iškart po didžiosios pertraukos, kuomet Georginas Wijnaldumas bei Woutas Weghorstas išvedė Nyderlanus į priekį atitinkamai 52-ąją ir 59-ąją rungtynių minutėmis pelnytais dviem įvarčiais. Tuo metu atrodė, kad Johano Cruijffo stadione nugalėtojas jau aiškus. Vis dėlto, ukrainiečiai manė kitaip.

75-ąją susitikimo minutę Andrejus Jermolenko tolimu smūgiu Ukrainos atsilikimą sušvelnino iki 1:2, o dar po keturių minučių jo komandos draugas Romanas Jeremčiukas tiksliu smūgiu galva dar sykį nuginklavo Nyderlandų vartų sargą Maarteną Stekelenburgą.

Galutinis žodis visgi priklausė šeimininkams – pergalę technišku smūgiu galva iš sudėtingos pozicijos Nyderlandų rinktinei 85 min. išplėšė gynėjas Denzelis Dumfriesas.

Po pirmo turo kovų C grupėje pirmauja austrai, o olandai kolkas lieka antri.