Euro2020: Nenugalima Italija šiurpina savo solidumu ir gerinamais rekordais

Italijos žaidimas keri

Europos futbolo čempionato A grupėje sekmadienį sprendėsi, kas pateks į kitą etapą ir kam ši europinio futbolo odisėja baigsis grupių etape.

Viena čempionato favoričių Italija 1:0 (1:0) įveikė Velso futbolininkus.

Jau prieš šias rungtynes Roberto Mancini treniruojami vyrai po vienodu rezultatu 3:0 pasiektų pergalių prieš Turkiją ir Šveicariją jau buvo užstikrinę vietą aštuntfinalio etape, tad patyręs treneris nusprendė suteikti poilsio visam būriui savo lyderių. Nepaisant to, jau pirmame kėlinyje Italija turėjo tvirtą pranašumą prieš Velsą, kuris akivaizdžiai siekė lygiųjų, kurios garantuotų vietą kitame etape, ir pirmenybę teikė savo vartų gynybai.

Vis dėlto, tą gynybą italai pralaužė 39-ąją minutę, kuomet po baudos smūgio Matteo Pessina techniškai nuginklavo Velso vartininką Danny Wardą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje mažai keitėsi, nes rezultatas aikštėje iš esmės tenkino abi ekipas. Velso galimybes surengti Italijos rinktinės vartų šturmą apsunkino ir neatsargus gynėjo Ethano Empadu žaidimas, kuris po grubios pražangos prieš Massimo Verrati prieš save išvydo raudoną kortelę.

Vienintelę gerą proga pasižymėti valai sukūrė 75-ąją susitikimo minutę, bet geroje progoje maždaug 10 metrų atstumu nuo vartų vienas likęs Garethas Bale'as vienu lietimu nukreipti kamuolio į vartų plotą nesugebėjo.

Italijai šios rungtynės tapo istorinėmis – 11 pergalę paeiliui iškovojusi Apeninų pusiasalio rinktinė anksčiau tokios laimėtų rungtynių serijos nėra turėjusi. Maža to, per šią pergalių seriją italai nepraleido nė vieno įvarčio, o įmušė net 32! Tuo tarpu nepralaimėtų paeiliui rungtynių skaičius – 30!

Nepaisant pralaimėjimo italams, Velso futbolininkai A grupėje užėmė antrą vietą.